سایت رسمی گروه مشاوره ی توسعه و طراحی تجاری DABD Group، ارائه دهنده ی خدمات مهاجرت و تبلیغات

تحصیل در قبرس

تحصیل در قبرس: راهنمای دانشجویان بین المللی

قبرس با بیش از 300 روز آفتابی در سال و تابستانی که از ماه مه تا اکتبر طول میکشد و آب و هوایی مدیترانه ای، ممکن است مقصد تحصیل شما در خارج از کشور باشد؟ قبرس با زیبایی طبیعی غنی ، پوشش گیاهی بی نظیر ، سواحل طلایی و آبهای نیلگون آماده همراهی شماست تا زندگی آموزشی و اجتماعی شما را در خارج از کشور به تجربه ای بی نظیر تبدیل کند. قبرس علاوه بر ظاهر زیبا و با کمک سرمایه گذاری سازمان های بزرگ بین المللی در حال تبدیل شدن به یک مرکز آموزشی در منطقه است.

قبرس یک جزیره است که به قسمتهای شمالی و جنوبی تقسیم شده. قسمت شمالی توسط ترکیه هدایت می شود و آن را جمهوری ترکقبرس شمالی و قبرس جنوبی را یونان هدایت می کند و آن را جمهوری قبرس می نامند. قبرس یکی از بزرگترین جزایر دریای مدیترانه است که در جنوب ترکیه واقع شده است. قبرس شمالی در قسمت شمال شرقی جزیره قبرس واقع شده است. گرچه دو کشور قبرس شمالی و جنوبی در یک جزیره هستند و به هم پیوسته اند ، اما قوانین ، فرهنگ و حتی زبان آنها با یکدیگر متفاوت است.

 

با تحصیل در هر یک از دانشگاه های قبرس از سراسر جهان دوست پیدا خواهید کرد. از آنجا که قبرس در تقاطع آفریقا ، آسیا و اروپا قرار دارد ، فرهنگ های مختلفی را در طول زمان تجربه کرده است. هنگام ورود به این جزیره زیبای مدیترانه ای ، آماده انفجار متنوع فرهنگی باشید. آیا کنجکاو هستید که بیشتر بیاموزید؟ راهنمای تحصیلات ما را بخوانید و بیاموزید که آیا این کشور باشکوه مناسب برای تحصیلات بین المللی شما است؟

قبرس – آمار و ارقام سریع

پایتخت : نیکوزیا

سال تحصیلی  : سپتامبر – ژوئن

زبان: ترکی ، یونانی و انگلیسی

واحد پول : یورو و لیر ترکیه

دانشجویان بین المللی: 21000

 

اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در قبرس

تحصیل در قبرس ممکن است برای بسیاری از دانشجویان جالب باشد ، زیرا علاوه بر دانشگاه های دارای رتبه عالی در این کشور ، هزینه تحصیل در قبرس نیز بسیار مناسب است. قبرس فرصت بسیار خوبی را برای دانشجویان فراهم می کند تا در رشته های مختلف مانند امور مالی ، هنری ، موسیقی و پزشکی و پیراپزشکی تحصیل کنند. یکی از مهمترین مواردی که تحصیل در قبرس را برای بسیاری از دانشجویان ایده آل می کند ، امکان تحصیل در کنکور پزشکی برای قبولی در این رشته است.

همچنین دانشجویان می توانند از بین موسسات مختلف آموزش عالی که در آن دوره کارشناسی ، کارشناسی ارشد یا دکترا را دنبال می کنند ، انتخاب کنند. به طور متوسط ​​، مدرک لیسانس چهار سال طول می کشد ، در حالی که دوره کارشناسی ارشد را می توان در یک تا دو سال به پایان رساند. مدتی که برای اتمام دوره دکترا لازم است بسیار متفاوت است ، اما به طور میانگین ممکن است از سه تا پنج سال طول بکشد.

اگر این برای شما اصلا جالب به نظر می رسد ، با بیش از بیست هزار دانشجو برای ماجراجویی یک عمر در قبرس همراه شوید!

 

تحصیلات عالی در قبرس در هر دو موسسه دولتی و خصوصی ارائه می شود. دپارتمان آموزش عالی عالی (DAAE) در قبرس اقدامات بزرگی را برای افزایش بودجه ، تحقیقات و علاقه به آموزش عالی انجام داده است. DAAE همچنین یک شورای ارزیابی-اعتباربخشی آموزشی ایجاد کرد که هدف آن حفظ سطح ثابت تحصیلات در قبرس و اطمینان از زیرساخت ها و تجهیزات مطابق با این استانداردها است. از زمانیکه قبرس به عضویت اتحادیه اروپا در سال 2004 درآمد،  نقش آموزش عالی در این کشور حتی بیشتر شده و دانشگاه آزاد قبرس درهای خود را باز کرده است.

 

دانشجویان می توانند از بین موسسات مختلف آموزش عالی که در آن دوره کارشناسی ، کارشناسی ارشد یا دکترا را دنبال می کنند ، انتخاب کنند. به طور متوسط ​​، مدرک لیسانس چهار سال طول می کشد ، در حالی که دوره کارشناسی ارشد را می توان در یک تا دو سال به پایان رساند. مدتی که برای اتمام دوره دکترا لازم است بسیار متفاوت است ، اما به طور میانگین ممکن است از سه تا پنج سال طول بکشد.

 

نظام آموزش و پرورش

آیا می خواهید در مورد نحوه کار سیستم آموزش عالی در قبرس اطلاعات کسب کنید؟ قبرس با توجه به برنامه های متنوع ، هزینه مناسب تحصیل و فرهنگ و تاریخ ، مقصدی محبوب برای دانشجویان مختلف است. یک دقیقه وقت بگذارید و در مورد ساختار سیستم آموزشی در قبرس اطلاعات بیشتری کسب کنید!

 

سیستم آموزشی در قبرس

سیستم آموزشی در قبرس دارای سه مدرک لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا است. قبرس طیف گسترده ای از برنامه های تحصیلی را در زمینه ها و رشته های مختلف ارائه می دهد. به عنوان یک دانشجوی بین المللی ، شما می توانید تمام یا بخشی از تحصیلات خود را در قبرس به پایان برسانید. مانند سایر کشورها ، این کشور نیز دارای هر دو دانشگاه دولتی و خصوصی است.

 

● مدرک کارشناسی در قبرس چهار سال است. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ، داشتن مدرک دیپلم به همراه کارنامه ضروری است. دانشجویان باید حداقل 250 واحد در این دوره بگذرانند. برای تحصیل در قبرس برای گرفتن مدرک لیسانس ، باید آیلتس 5.5 یا 6 را ارائه دهید. البته تحصیل در قبرس بدون مدرک زبان نیز امکان پذیر است. در این صورت ، سطح زبان انگلیسی دانشجو از طریق آزمون زبان تعیین می شود و بسته به سطح آنها ، یک دوره زبان انگلیسی برای وی در قبرس برگزار می شود.

دوره کارشناسی ارشد در قبرس از یک سیستم آموزشی دو ساله پیروی می کند که شامل چهار ترم است. افرادی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند باید دارای مدرک لیسانس مرتبط با رشته تحصیلی خود باشند. برای ورود به دانشگاه های قبرس به عنوان دانشجوی تحصیلات تکمیلی نیازی به گذراندن یک آزمون خاص نیست و پذیرش براساس سوابق تحصیلی دانشجو است. مدرک کارشناسی ارشد و همچنین مدرک دکترا در قبرس به زبان انگلیسی است ، اما مدرک زبان انگلیسی لازم نیست. اگر مدرک آیلتس 6.5 یا معادل آن داشته باشید ، نیازی به شرکت در آزمون زبان نخواهید داشت. لیست برنامه های کارشناسی ارشد در دانشگاه قبرس به قدری گسترده است که همه متقاضیان می توانند در رشته مورد علاقه حود که با سوابق تحصیلی آنها مطابقت داشته باشد تحصیل کنند.

 

● تحصیل در مقطع دکترا در قبرس اغلب از طریق تحقیق انجام می شود و مانند سیستم استاندارد جهانی ، شامل هشت دوره و یک پایان نامه است. بنابراین ، اتمام دوره دکترا در دانشگاه قبرس سه تا پنج سال طول می کشد. برای تحصیل در مقطع دکترا لازم است متقاضی مدارک لازم از جمله کارشناسی ارشد را ارائه دهد

 

ویزای دانشجویی

آیا برای تحصیل نیاز به ویزا دارید تا وارد قبرس شوید؟ در مورد روند ویزای دانشجویی ، و آنچه که برای ورود به کشور نیاز دارید ، بسته به وضعیت شهروندی خود ، بیشتر بدانید. همچنین شما باید مدارک خاصی را برای کنترل گذرنامه در فرودگاه به همراه داشته باشید که ما نیز آنها را فراهم میکنیم.

 

ویزای دانشجویی

آیا برای تحصیل نیاز به ویزا دارید تا وارد قبرس شوید؟ در مورد روند ویزای دانشجویی ، و آنچه که برای ورود به کشور نیاز دارید ، بسته به وضعیت شهروندی خود ، بیشتر بدانید. همچنین شما باید مدارک خاصی را برای کنترل گذرنامه در فرودگاه به همراه داشته باشید که ما نیز آنها را فراهم میکنیم.

 

ویزای دانشجویی در قبرس

 

/ EEA / EFTA ملی خارج از اتحادیه اروپا

 

 

 

چه کسی برای تحصیل در قبرس نیاز به ویزا دارد؟ اگر تابعیت اتحادیه اروپا / EEA / ایسلند ، لیختن اشتاین ، نروژ و سوئیس (EFTA) را ندارید یا می خواهید برای مدت زمان بیش از 90 روز در قبرس تحصیل کنید ، به ویزای دانشجویی قبرس نیاز دارید.

روند ویزای دانشجویی در جمهوری ترک قبرس شمالی

 

به خاطر داشته باشید که کلیه ی دانشجویان خارجی باید ظرف 90 روز از ورود به TRC ( جمهوری ترک قبرس شمالی) مجوز دانشجویی دریافت کنید.      به محض ورود دانشجو به TRNC سند پذیرش یا دعوتنامه دانشگاه خود را به افسر مهاجرت ارائه دهید تا ویزا با اعتبار90 روزه دریافت کنید. پس از اخذ ویزای ورود دانشجو، باید مراحل ثبت نام دانشجو در دانشگاه را انجام دهید. پس از اتمام ثبت نام دانشگاه باید ثبت نام در سیستم مهاجرت آنلاین در اداره مهاجرت قبرس شمالی را شروع کنید.

) https://icisleri.gov.ct.tr/(

روند ویزای دانشجویی در جمهوری قبرس (قبرس جنوبی)

 

کلیه دانشجویان خارجی قبل از ترک کشور خود باید اطمینان حاصل کنند که:

 

 • فرم درخواست ویزای ورود به قبرس به طور کامل تکمیل و امضا شده است.
 • نامه پذیرش از موسسه آموزشی قبرس.
 • چهار (4) عکس به اندازه ی عکس گذرنامه ، با پس زمینه سفید.
 • پول نقد برای هزینه های محل اقامت و زندگی.
 • گواهی ترخیص پلیس از مقامات پلیس کشور شما.
 • بیمه درمانی سفر.
 • گذرنامه شما ، که باید حداقل یک (1) سال از روز ورود به قبرس معتبر باشد.
 • همچنین پس از ورود به قبرس، باید تحت معاینه پزشکی قرار بگیرید.

همچنین دانشگاهی که در آن پذیرفته شده اید باید راهنمایی برای دانشجویان بین المللی که سعی در گرفتن مجوز تحصیل دارند ارائه دهد. تمام اسناد باید به زبان انگلیسی باشد. در غیر این صورت ، نیازمند ترجمه توسط مترجم معتبرمیباشد . توصیه می شود قبل از عزیمت برای ورود به قبرس ، این مراحل را با سفارت قبرس در کشور خود بررسی کنید. از آنجا که زمان پردازش مورد انتظار برای یک مجوز تحصیلی ممکن است بسته به کشور مبدأ شما متفاوت باشد ، توصیه می شود که از قبل برای یک مجوز تحصیل درخواست دهید. بنابراین ، هر کاری که می کنید ، آن را برای لحظه آخر نگذارید.

 

هزینه های مسکن و زندگی

فارغ از اینکه کجا در خارج از کشور تحصیل می کنید ، مهم است که بودجه ای را از قبل تهیه کنید تا آمادگی لازم را داشته باشید. بنابراین ، ما به طور میانگین ​​هزینه های زندگی و مسکن را شرح داده ایم تا بتوانید ایده بهتری از هزینه های دانشجویی خود در قبرس داشته باشید.

یکی از مهمترین عواملی که هنگام تحصیل در خارج از کشور باید در نظر بگیرید ، بودجه شما است. هزینه های مسکن بسته به اینکه شما در دانشگاه یا اقامتگاه های خصوصی در قبرس انتخاب کنید متفاوت خواهد بود. دانشجویان می توانند بین خوابگاه های خصوصی و دولتی داخل دانشگاه یا اجاره خانه در خارج از دانشگاه یکی را انتخاب کنند. اگرچه اجاره خانه معمولاً ارزان تر از اجاره خوابگاه است ، اما تجربه نشان داده است که اجاره خانه به دلیل تعدادی از مشکلات از جمله: هزینه بالای برق ، هزینه بالای آب ، مشکلات سرمایش و گرمایش و امنیت کمتر توصیه نمی شود. بنابراین ، خوابگاه دانشجویی مناسب ترین گزینه برای اقامت است.

برخی از هزینه های زندگی در سراسر قبرس به طور میانگین عبارتند از:

 • وعده غذایی € 12
 • بلیط سینما   € 90
 • قهوه  € 3
 • اجاره ماهانه  €  600-200
 • آبجو € 4 -3
 •  حمل و نقل محلی ماهانه  € 40

 

به طور میانگین ​​، دانشجویان باید انتظار داشته باشند كه ماهیانه 80-90 یورو قبل از اجاره هزینه كنند. اگر قصد تحصیل در یک شهر را داشته باشید ​​، مسکن در خوابگاه دانشجویی معمولاً 400 – 600 یورو هزینه دارد. به خاطر داشته باشید که قبرس در هنگام کار قوانین و مقررات خاصی برای مجوز دانشجویی را دارد. دانشجویان مقطع کارشناسی در طول ترم اجازه دارند ده ساعت و در دوره های مرخصی سی و هشت ساعت کار کنند. در حالی که دانشجویان تحصیلات تکمیلی و دکتری می توانند هفته ای بیست ساعت کار کنند.

 

شهریه و بورس تحصیلی

در قبرس هزینه های تحصیل در دوره های تحصیلی ممکن است متفاوت باشد. از دانشجویان بین المللی و دانشجویان داخلی انتظار می رود شهریه در قبرس را پرداخت کنند. برای تأمین بقیه هزینه ها  فرصت های زیادی برای بورس تحصیلی در دسترس است.

هزینه های تحصیل در قبرس با توجه به موسسه و استان متفاوت است ، اما هزینه آن در مقایسه با سایر کشورهای جهان به طور کلی مقرون به صرفه .است. سطح شهریه به نوع برنامه تحصیلی و مدت زمان آن بستگی دارد

شهریه را دانشگاه ها تعیین میکنند. هزینه سالانه تحصیل در دانشگاه های قبرس برای دوره های کارشناسی از حدود 3000 تا 13000 یورو متفاوت است. اگر میخواهید در مقطع تحصیلات تکمیلی تحصیل کنید، هزینه از 5000 تا 10000 یورو متغییر است. اگر میخواهید پزشکی یا دندانپزشکی بخوانید، هزینه های تحصیل بطور معقولی بالاتر از 10000 تا 22000 یورو خواهد بود. در آخر اگر علاقمند به تحصیل در رشته دکتری هستید،هزینه تحصیل 7000 یورو یا بالاتر خواهد بود.

 

زبان و فرهنگ

قبرس کشوری غنی از تاریخ و فرهنگ است که به دو قسمت مختلف تقسیم شده است. درباره آنچه کشور از نظر زبان ، فرهنگ و موارد دیگر ارائه می دهد بیشتر بدانید!

. با آمدن به قبرس ، طیف وسیعی از تأثیرات فرهنگی را می یابید که بیشتر از کشورهای همسایه یونان و ترکیه است

 

قبرس سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه و یک مقصد گردشگری بسیار محبوب است ، این کشور زادگاه افسانه ای افرودیت است و طیف وسیعی از میراث فرهنگی را در اختیار دارد – چه چیزی بهتر از این؟

زبانهای رسمی در قبرس ترکی و یونانی است ، اما انگلیسی نیز بسیار صحبت می شود. زبان انگلیسی کمتر از یونانی است ، اما در بیشتر مناطق بخصوص در جهانگردی و فرهنگ بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و بیشتر مردم این کشور با زبان انگلیسی آشنا هستند. در واقع ، زبان انگلیسی در بسیاری از موسسات آموزش  عالی قبرس ، به ویژه در بخش خصوصی ، زبان آموزش است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.