سایت رسمی گروه مشاوره ی توسعه و طراحی تجاری DABD Group، ارائه دهنده ی خدمات مهاجرت و تبلیغات

تحصیل در یونان، اتحادیه ی اروپا

درباره یونان

یونان که در جنوب اروپا واقع شده ، شبه جزیره ای به شکل نامنظم را در دریای مدیترانه تشکیل می دهد و دارای دو شبه جزیره بزرگ دیگر است که از آن بیرون می زند: خلجدیده و پلوپونس. یونان مدرن ریشه خود را به تمدن یونان باستان ، مهد تمدن غربی می داند. از این قبیل ، زادگاه دموکراسی ، فلسفه غرب ، بازیهای المپیک ، ادبیات و تاریخ نگاری غربی ، علوم سیاسی ، اصول مهم علمی و ریاضی و درام غربی ، از جمله تراژدی و کمدی است.

یونان کشوری ناهموار و کوهستانی مدیترانه ای با هزاران سال تاریخ و سنت است که تأثیر بسزایی در فرهنگ غربی داشته است. این کشور در نوک جنوب شبه جزیره بالکان در قسمت جنوب شرقی اروپا واقع شده است. یونان یک دوراهی واقعی است به عنوان قاره های اروپا ، آسیا و آفریقا در نزدیکی این کشور به هم می رسند. یونان با بلغارستان ، جمهوری یوگسلاوی سابق مقدونیه ، آلبانی و ترکیه مرز مشترک دارد و دارای خطوط ساحلی در دریاهای مدیترانه ، اژه و ایونی است. علاوه بر سرزمین اصلی یونان ، این کشور حدود 6000 جزیره با اندازه های مختلف در دریای اژه و ایونی دارد. صنایع عمده شامل گردشگری ، فرآوری مواد غذایی و دخانیات ، منسوجات ، مواد شیمیایی ، محصولات فلزی ، معدن و نفت است.

 

اقلیم

یونان دارای آب و هوای مدیترانه ای با تابستانهای بسیار گرم است. با این حال ، مناطق کوهستانی به طور قابل توجهی خنک تر از بقیه کشور است. زمستانهای شمالی مقدونیه با تابستانهای گرم و مرطوب در حالیکه بیشتر مناطق دیگر یونان شمالی زمستانی معتدل با تابستانهای گرم و خشک دارند. یونان جنوبی تقریباً در طول سال گرم است. متوسط ​​دما در آتن در ژانویه حدود 10 درجه سانتی گراد و در جولای حدود 28 درجه سانتی گراد است. محدوده تسالونیکی از کمترین حدود 5 درجه سانتیگراد تا حدود 27 درجه سانتیگراد است.

 

فرهنگ

غذاهای یونانی مبتنی بر یک رژیم غذایی سالم مدیترانه ای است که بر غلات کامل ، زیتون ، روغن زیتون ، سبزیجات و میوه های تازه ، آجیل ، پنیر فتا ، ماهی و مرغ تأکید دارد. حبوبات غالباً به غذاهای خوشمزه ای تبدیل می شوند که با نان پیتا و شیرینی جات همراه هستند و از دسرهای محبوب هستند.

 

خرج زندگی

یونان کشوری نسبتاً گران است و دانشجویان بین المللی می توانند انتظار داشته باشند ماهانه حدود 1000 یورو برای مسکن ، غذا و هزینه های متفرقه پرداخت کنند.

در زیر می توانید برخی از شاخص های اساسی هزینه های زندگی در یونان را مشاهده کنید. هزینه واقعی زندگی بسته به انتخاب و سبک زندگی شما متفاوت خواهد بود.

:هزینه اساسی ماهانه زندگی

اجاره اتاق در یک آپارتمان مشترک  190   EUR

حمل و نقل 30 EUR

اشتراک اینترنت 32 EUR

فست فود 10 EUR

تحصیل در یونان

تحصیلات عالیه در یونان

آموزش عالی یونان عمدتاً تحت حمایت دولتی است و به دو بخش دانشگاهی و فنی تقسیم می شود. برنامه های آموزش عالی دانشگاه توسط دانشگاه ها ، مدارس پلی تکنیک ، یک موسسه هنرهای زیبا و یک دانشگاه آزاد تدریس می شود. موسسات عالی فناوری،  ،(MSc) آموزش عالی متمرکز بر علوم و تحقیقات کاربردی را ارائه می دهند. مدرک کارشناسی ارشد (MSc) یا کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی، هنر (MA) ارائه میشود.

یونان همچنین یک دیپلم تحصیلات تکمیلی اعطا می کند ، که بین سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد در نظر گرفته می شود و می توان آن را در حدود نیمی از زمان کارشناسی ارشد کسب کرد. اعتبارات کسب شده از یک دیپلم تحصیلات تکمیلی را می توان در مقطع کارشناسی ارشد کامل استفاده کرد.

چرا باید در یونان تحصیل کرد؟

تحصیل در یونان این فرصت را به دانشجویان می دهد تا در یک محیطی خلاق با هزاران سال سابقه آموزش با کیفیت بالا ، با اولین فیلسوفان غربی ، آموزش ببینند. مدارس یونان به ویژه با برنامه هایی در هنرهای زیبا ، تئاتر ، عکاسی ، فلسفه ، باستان شناسی ، تاریخ و تجارت شناخته می شوند. بیشتر برنامه های کارشناسی ارشد به زبان یونانی تدریس می شوند ، اما برای دانشجویان بین المللی که به زبان یونانی تبحر ندارند ، بیش از 100 برنامه کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می شوند. دانشجویانی که به زبان یونانی مسلط نیستند نیز فرصت دارند یک سال قبل از پذیرش در یک برنامه آموزش یونانی ، یونانی بخوانند.

دو مدرسه تخصصی برنامه های اضافی را ارائه می دهند. دانشگاه آزاد یونان همچنین برنامه های آموزش از راه دور را برای مقاطع کارشناسی ارشد در رشته های مختلف ارائه می دهد. علاوه بر این ، دانشگاه بین المللی یونان در تسالونیکی برنامه های مختلف اقامتی و یادگیری از راه دور را برای به دانشجویان خارجی ارائه می دهد.

 

دانشگاه های یونان

هجده دانشگاه در یونان دوره های کارشناسی ارشد را در شش شهر – آتن ، گلیفادا ، هرکلیون ، میتیلینی ، تسالونیکی و ولوس ارائه می دهند. دانشگاه ها در رشته های علوم انسانی ، علوم اجتماعی ، علوم طبیعی ، علوم بهداشتی ، فناوری ، اقتصادی و بازرگانی درجه می گیرند. انستیتوی آموزشی فناوری به درجه های هنری ، موسیقی ، تجارت ، اقتصاد ، بهداشت ، کاربردهای فنی ، تغذیه و زراعت اعطا می کند.

 

شهریه و مدت زمان تحصیل

تحصیلات عالی در یونان برای بیشتر برنامه ها به دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا رایگان است. سایر دانشجویان بین المللی شهریه 11000 تا 16000 یورو در سال را پرداخت می کنند. برنامه های آموزش تخصصی و از راه دور نیز برای کلیه دانشجویان نیازمند پرداخت هزینه است.

مدرک کامل کارشناسی ارشد به طور معمول دو سال به طول می انجامد ، در حالی که می توانید مدرک تحصیلات تکمیلی را در حدود یک سال دریافت کنید.

 

سال تحصیلی

سال تحصیلی در یونان شامل دو ترم است که هر کدام معمولاً 16 هفته طول می کشد ، شامل 13 هفته کلاس و 3 هفته امتحانات. با این حال ، برخی از مدارس از سیستم سه ماهه استفاده می کنند. سال تحصیلی به طور کلی در سپتامبر آغاز می شود و در ژوئن به پایان می رسد.

فرصت های تحصیلات تکمیلی

علی رغم رکود اقتصادی موجود در یونان ، برخی از فرصت های اشتغال پس از فارغ التحصیلی برای دانشجویان بین المللی ، به ویژه در صنایع مهمانداری وجود دارد. شهروندان یک کشور اتحادیه اروپا ، ایسلند ، لیختن اشتاین ، نروژ یا سوئیس ممکن است بدون اجازه کار در یونان کار کنند. شهروندان سایر کشورها باید مجوز کار داشته باشند.

الزامات ویزا

دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای تحصیل در یونان نیازی به ویزا ندارند. سایر دانشجویان بین المللی باید ویزای دانشجویی داشته باشند. برای دریافت ویزا ، یک دانشجو باید یک نامه پذیرش از دانشگاهی که در آن شرکت خواهد کرد داشته باشد ، اثبات بیمه سلامت و اثبات اینکه آنها بودجه کافی برای زندگی در یونان را برای مدت زمان تحصیل خود دارند ضروری است. دانشجویان همچنین باید نامه ای از دکتر داشته باشند مبنی بر اینکه هیچ بیماری واگیرداری ندارند. اکثر موسسات آموزش عالی به دانشجویان در روند ویزا کمک می کنند.زمانیکه دانشجو تمام مدارک مورد نیاز را در اختیلر داشت ،  باید درخواستی را به سفارت یا کنسولگری محلی یونان ارسال کند.

 

بیمه سلامت

دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا هنگام تحصیل در یونان واجد شرایط مراقبت های بهداشتی رایگان هستند. سایر دانشجویان بین المللی باید بیمه درمانی خصوصی دریافت کنند. اثبات این بیمه برای دریافت ویزای دانشجویی الزامی است. دامنه بیمه درمانی خصوصی از 200 تا 600 یورو در سال است.

 

نکات

یونان یکی از اعضای اتحادیه اروپا است و از یورو برای ارز استفاده می کند. هنگام مبادله ارز ، گذرنامه لازم است.

یونان علاوه بر تعطیلات بزرگ مذهبی ، روز استقلال را در 25 مارس ، روز کارگر در 1 مه و یک جشن ملی را با رژه نظامی در 28 اکتبر جشن می گیرد.

حمل و نقل عمومی در یونان به طور کلی ارزان است. دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا که می خواهند رانندگی کنند ممکن است از مجوز کشور خود استفاده کنند. با این حال ، سایر دانشجویان بین المللی باید مجوز رانندگی بین المللی را دریافت کنند.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.