سایت رسمی گروه مشاوره ی توسعه و طراحی تجاری DABD Group، ارائه دهنده ی خدمات مهاجرت و تبلیغات

چگونگی تحصیل در اتحادیه ی اروپا، استونی

تحصیل در استونی

استونی که در کشورهای بالتیک در شمال اروپا واقع شده است ، کشوری کوچک است و حدود 1.3 میلیون نفر در آن زندگی می کنند. استونی با وجود کوچک بودن ، کشوری کاملاً پیشرفته و دارای اقتصادی پیشرفته با درآمد بالا است. این کشور از نظر پیشرفت دیجیتال پیشرفت زیادی کرده است و به اولین کشوری تبدیل شده است که انتخابات را از طریق اینترنت در سال 2005 برگزار می کند. این کشور یکی از پویاترین کشورهای عضو جدید اتحادیه اروپا است و مکانی منحصر به فرد بین شرق و غرب است. استونی به دلیل موقعیت مطلوب در ساحل دریای بالتیک ، اغلب به عنوان پلی بین کشورها و فرهنگ های مختلف در نظر گرفته شده است. تاریخ پیچیده کشور و انتقال موفقیت آمیز از گذشته کمونیستی به دموکراسی دیدگاه منحصر به فردی در مورد مشکلات شکل گیری آینده منطقه و قاره ارائه می دهد.

چرا در استونی تحصیل کنیم؟

قدیمی ترین موسسه استونی در سال 1632 توسط پادشاه سوئد گوستاو دوم آدولف تاسیس شد. استونی روند بولونیا را در سال 2002 تصویب کرد و اکنون سه سطح تحصیل دارد که شامل لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا هستند. در برخی موارد ، شما استادان یکپارچه خواهید یافت ، جایی که بدون تغییر برنامه به طور متوالی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تحصیل می کنید. در استونی موسسات آموزش عالی دولتی و خصوصی وجود دارد. بیش از 100 برنامه منحصر به فرد و با کیفیت بالا ، دیپلم پذیرفته شده بین المللی ، بورسیه های مختلف دولتی ، زبان انگلیسی به طور گسترده ای صحبت می شود ، پروژه های تحقیقاتی سطح بالا ، زندگی دانشجویی فعال و سرگرم کننده ، امکانات کاری ،ارزش عالی برای پول. شما می توانید دو موسسه استونی را در رتبه بندی دانشگاههای خوب پیدا کنید.

اینها دانشگاه های تارتو و دانشگاه صنعتی تالین هستند. این کشور آموزش عالی و معتبر بین المللی را ارائه می دهد ، هر ساله دانش آموزان از بیش از 70 کشور در آنجا تحصیل می کنند.

درباره استونی

مرز استونی: لتونی و روسیه و نشسته در دریای بالتیک ، استونی کشوری کم ارتفاع است. این دریاچه ها و جنگل های زیبا ، همچنین رودخانه های زیاد و یک منطقه ساحلی بزرگ دارد. از زمان ذوب شدن یخ ها از آخرین دوره یخبندان ، این کشور از حدود 13000 سال پیش فقط ساکن بوده است. تا زمان جنگ های صلیبی قرن سیزدهم ، استونی کشوری کاملاً بت پرست بود. در ادبیات اولیه از نخلستان های مقدس درختان و خدایان ناشناخته نام برده شده است.

از زمان استقلال از اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991 ، استونی با سرعت بالایی پیشرفت کرده است. این کشور اکنون عضو اتحادیه اروپا و ناتو است و به شدت مدرن شده است. اگرچه شهرهای بزرگتر تغییرات عمده ای را تجربه کرده اند ، اما عناصر بارزی از تاریخ باستان کشور ، با قلعه ها و معماری تاریخی در شهرها وجود دارد.

آب و هوا در استونی معتدل است ، تابستانهای گرم و زمستان های سرد را تجربه خواهید کرد. این بدان معناست که مردم استونی تابستان زیادی را در خارج از منزل و از زمستان زیادی می گذرانند. اگر ترجیح می دهید در زمستان بیرون باشید ، اسکی صحرانوردی ورزشی بسیار محبوب است!

 

سیستم آموزش عالی

تاریخچه تحصیلات رسمی در استونی به قرن 13–14 برمی گردد که اولین مدارس خانقاه و کلیسای جامع تأسیس شد. اولین مقدمه به زبان استونیایی در سال 1575 منتشر شد. قدیمی ترین دانشگاه دانشگاه تارتو است که توسط پادشاه سوئد گوستاو دوم آدولف در سال 1632 تأسیس شد. در سال 1919 ، دوره های دانشگاه برای اولین بار به زبان استونی تدریس می شد.

تحصیلات امروز در استونی به آموزش عمومی ، حرفه ای و سرگرمی تقسیم می شود. سیستم آموزشی بر اساس چهار سطح است که شامل دوره های پیش دبستانی ، مقدماتی ، متوسطه و عالی است. 1- شبکه گسترده ای از مدارس و موارد آموزشی پشتیبانی ایجاد شده است. 2- سیستم آموزشی استونی ازموسسات آموزشی دولتی ، شهری ، دولتی و خصوصی تشکیل شده است. هم اکنون 589 مدرسه در استونی وجود دارد.

تحصیلات عالی دانشگاهی در استونی به سه سطح تقسیم می شود: تحصیلات لیسانس ، تحصیلات کارشناسی ارشد و دکترا. در برخی از تخصص ها (مطالعات پزشکی مقدماتی ، دامپزشکی ، داروسازی ، دندانپزشکی ، مهندس معمار و برنامه معلم کلاس) مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در یک واحد ادغام شده اند. استقلال دانشگاههای دولتی استونی به میزان قابل توجهی بیشتر از موسسات آموزش عالی کاربردی است. علاوه بر ساماندهی زندگی علمی دانشگاه ، دانشگاه ها می توانند برنامه های درسی جدید ایجاد کنند ، شرایط و ضوابط پذیرش را تعیین کنند ، بودجه را تصویب کنند ، برنامه توسعه را تصویب کنند ، رئیس را انتخاب کنند و در موارد مربوط به دارایی ها تصمیمات محدود بگیرند. استونی دارای تعداد متوسطی از دانشگاه های دولتی و خصوصی است. بزرگترین دانشگاههای دولتی دانشگاه های تارتو ، دانشگاه صنعتی تالین ، دانشگاه تالین ، دانشگاه علوم زندگی استونی ، آکادمی هنر استونی ، آکادمی موسیقی و تئاتر استونی و بزرگترین دانشگاه خصوصی دانشگاه بین المللی ممیزان است.

آزمون های مورد نیاز

اگر انگلیسی زبان آموزش برنامه یا درسی است که شما در اروپا تحصیل می کنید ، لازم است ثابت کنید که سطح کافی دانش انگلیسی را پذیرفته اید تا درخواست شما پذیرفته شود.

سطح پیش بینی شده انگلیسی ممکن است بسته به مدرسه و بیش از همه برنامه یا دوره تحصیلی متفاوت باشد ، اما میانگین مورد نیاز زبان انگلیسی برای تحصیل در اروپا 550 امتیاز است (آزمون تافل مبتنی بر مقاله) ، یا 213 امتیاز (آزمون تافل مبتنی بر رایانه) ، یا 79-80 امتیاز (آزمون تافل مبتنی بر اینترنت) ، یا امتیاز 5.5 – 6.5 در آزمون آیلتسو . اگر در این دو آزمون ایلتس و تافل شرکت نکرده اید و می خواهید سطح دانش خود را در زبان انگلیسی با سایر آزمون ها اثبات کنید ، باید ثابت کنید که سطح براساس پاسپورت زبان اروپایی است. B2/B1انگلیسی شما مطابق با سطح

اگر حداقل شرایط زبان انگلیسی را برآورده نکنید چه کاری باید انجام دهید؟

قبل از تصمیم به عدم درخواست برای آن ، همیشه باید با هماهنگ کننده دوره یا برنامه تماس بگیرید. در بعضی موارد ، مدارس ممکن است از نظر زبان انعطاف پذیر باشند و به شما اجازه داده می شود که مهارت های زبانی خود را هنگام تحصیل ارتقا دهید.

آزمون ها

علاوه بر تأمین شرایط واجد شرایط بودن عمومی ، موسسات آموزش عالی استونی همچنین می توانند امتحانات خاصی را برای تعیین اینکه آیا داوطلب دارای سطح دانش کافی برای موفقیت در برنامه یا دوره تحصیل است سازماندهی کنند. به عنوان مثال ، یک موسسه ممکن است برای دانشجویان متقاضی دوره های ریاضی ، آزمون ریاضی برگزار کند. در آکادمی های هنر و طراحی ، معمولاً از داوطلبان خواسته می شود نمونه کارهای خود را با به نمایش دهند.

شرایط زبان برای تحصیل در دانشگاههای استونی

▪ استونیایی

زبان آموزش در آموزش عالی در استونی استونیایی است. با این حال ، اکثر دانشگاه ها و کالج های استونی برنامه ها و دوره های تحصیلی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند و یا به دانشجویان خارجی فرصت می دهند تا ضمن تحصیل در دوره استونی ، زبان استونی را یاد بگیرند.

▪ انگلیسی

اگر زبان انگلیسی زبان اول شما نیست ، شما باید سطح تسلط خود به زبان انگلیسی را از طریق نتیجه ای که از تحصیل در دبیرستان دریافت کرده اید یا از طریق نتیجه ای که در آزمون های تافل یا آیلتس دریافت کرده اید ، اثبات کنید.

 

▪ حداقل نیاز به معدل برای دسترسی به تحصیلات کارشناسی (دوره اول) در استونی

پذیرش در اکثر تحصیلات دوره کارشناسی (چرخه اول) در استونی منوط به تحقق حداقل شرایط لازم برای کسب نمره است. این نمره ای است که پس از گذراندن دوره متوسطه در ترکیب با نمره هایی که در امتحانات ورود به دانشگاه در کشور خود کسب کرده اید، دریافت می کنید. بنابراین ، همیشه در مورد حداقل نمره مورد نیاز برای کسب نمره با دانشگاه استونی خود مشورت کنید.

محل اقامت

گزینه های مختلفی برای تنظیم محل اقامت وجود دارد و اینها از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت هستند ، زیرا بعضی از دانشگاه ها خوابگاه های دانشجویی / خوابگاه ها را ارائه می دهند و بعضی دیگر این کار را نمی کنند. هزینه های مسکن به مکان ، کیفیت محل اقامت و به فصل بستگی دارد اما قیمت های آن در هر ماه معمولاً از 80–150 یورو در خوابگاه ها تا 200–510 یورو در آپارتمان های شخصی است.

 

خوابگاه های دانشجویی

بعضی از دانشگاه ها خوابگاه های دانشجویی با اتاق های یک نفره ، دونفره و سه تخته دارند. اکثر خوابگاه ها نوسازی شده و از وضعیت بسیار خوبی برخوردار هستند. فضاهای مسکونی در خوابگاه ها معمولاً از نوع آپارتمانی است که از دو اتاق دوقلو تشکیل شده است. یک آشپزخانه ، دوش و توالت (برای حداکثر 4 نفر)

اجاره بر اساس تعداد مستاجران در اتاق محاسبه می شود و هزینه های آب و برق (گرمایش ، آب و فاضلاب ، برق) اضافه می شود. هزینه ماهانه متوسط ​​(با احتساب هزینه های آب و برق) برای دانشجوی ساکن خوابگاه حدود 100 یورو است. همچنین اجاره یک اتاق دوقلو برای استفاده یکنفره گاهی امکان پذیر است. در این حالت تمام هزینه ها دو برابر می شود.

اتاق های خوابگاه ها معمولاً به تمام وسایل اساسی مبلمان مجهز هستند – هر ساکن تختخواب ، میز ، صندلی و قفسه های مخصوص به خود را دارد. آشپزخانه ها به اجاق گاز ، یخچال ، آب روان و مبلمان اولیه آشپزخانه مجهز هستند. بقیه موارد – پرده ، فرش ، پتو ، بالش ، تجهیزات تمیز کردن ، ظروف ، دیگهای آب ، توستر و غیره – به عهده دانشجو است. قبل از خرید هر چیز عمده ، ممکن است معقول باشد که ابتدا با هم اتاقی ها / هم اتاقی های خود ملاقات کنید و ببینید چه چیزی در حال حاضر وجود دارد ، تصمیم بگیرید که چگونه از آن استفاده می کنید و فقط در این صورت ، اگر و به عنوان توافق ، خرید موارد جدید را شروع کنید.

مسکن خصوصی

اتاق ها یا آپارتمان های خصوصی را می توان از طریق تبلیغات روزنامه ها ، وب سایت ها یا آژانس های املاک و مستغلات موجود در شهر یافت. با این حال ، بهترین آپارتمان ها اغلب از طریق آشنایان و دوستان محلی یافت می شوند. دفتر روابط بین الملل / دفتر پذیرش می توانند در یافتن محل اقامت یا توصیه کارمند دانشگاه یا دانشجویی دیگر که می تواند به ترتیب مسکن کمک کند ، به شما کمک کنند. شما باید مراقب باشید و با کمک مربیان ، دانشجویان ، دوستان یا استادان استونیایی به دنبال آپارتمان باشید – مانند هر مکان دیگری ، اجاره بها به طور معمول برای خارجی ها در استونی افزایش می یابد.

برای دانشجویان بین المللی معمول است که آپارتمانهای بزرگتری را در مرکز شهر به اشتراک بگذارند. قیمت اجاره در مرکز ممکن است کمی گران باشد اما می توان هزینه و زمان حمل و نقل را کاهش داد. تقسیم اجاره در میان دوستان ممکن است فرصتی برای یافتن محل اقامت عالی با قیمت مناسب فراهم کند.

بسته به تعداد اتاق و امکانات ارائه شده قیمت ها می توانند بسیار متفاوت باشند. با بستن قرارداد اجاره ، آماده پرداخت ودیعه باشید. به طور کلی ودیعه معادل اجاره سه ماه است. اجاره یک ماهه در هنگام عزیمت به شما پس داده می شود ، مشروط بر اینکه محل اقامت در شرایط قابل قبولی باقی بماند.

بورس تحصیلی

از اول ژانویه 2005 بنیاد ارشمیدس مسئول هماهنگی فنی بورسیه ها / دوره های کارآموزی است که توسط شرکای خارجی ما به دانشجویان و محققان استونی ارائه می شود و بورسیه های ارائه شده توسط وزارت آموزش و تحقیقات استونی به دانشجویان و محققان خارجی است.

بنیاد ارشمیدس در روند انتخاب نامزدها شرکت می کند ، اطلاعات مربوط به بورس تحصیلی و فرصت های شغلی را برای دانشجویان استونیایی و خارجی توزیع می کند ، مشاوره هایی را برای همه طرف های علاقه مند ارائه می دهد و ارتباطات بین موسسات استونی و خارجی را سازمان می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورس تحصیلی در استونی ، لطفا با ما تماس بگیرید.

شهریه در استونی

در دانشگاههای استونی هزینه تحصیل ثابت وجود ندارد بنابراین شما باید برنامه و موسسه خاصی را که به آن علاقه دارید بررسی کنید.

به عنوان یک قانون کلی ، شما می توانید انتظار داشته باشید که برای تحصیل در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد در استونی بین 1500 تا 7،500 یورو در سال بپردازید (به استثنای برخی موارد مانند پزشکی یا حقوق که هزینه بیشتری نیز دارد). از طرف دیگر برنامه های دکترا شهریه است.

برای برخی از برنامه های شما ممکن است واجد شرایط تحصیل رایگان در استونی باشید ، این به عنوان معافیت از شهریه شناخته می شود و برای درخشان ترین متقاضیان یک برنامه اختصاص دارد.

خرج زندگی

هزینه های زندگی در استونی مقرون به صرفه است و در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی کمتر است. بازخورد عمومی از خارجیانی که مدتی را در اینجا گذرانده اند این است که شرایط زندگی مانند کشورهای اروپای غربی است. هزینه زندگی در استونی معمولاً به انتخاب محل اقامت دانشجو ، سبک زندگی و الگوی هزینه بستگی دارد.

محل اقامت

قیمت خوابگاه دانشجویان در استونی از 100 یورو در ماه در خوابگاه های دانشجویی شروع می شود. برخی از دانشگاه ها دارای خوابگاه های دانشجویی با اتاق های یک نفره ، دو تخته و سه تخته هستند. هزینه های مسکن تا حد زیادی به محل و اندازه آپارتمان بستگی دارد. به طور متوسط ​​، قیمت ها از 100 یورو برای یک اتاق در اتاق دونفره در سالن اقامت تا 180 تا 450 یورو یا بیشتر برای یک آپارتمان خصوصی متغیر است.

غذا

دانشجویان معمولاً می توانند از زندگی راحتی با هزینه ای در حدود 200–250 یورو در ماه برای غذا لذت ببرند. هر دانشجو بسته به نیاز خود می تواند هزینه های غذا را به صورت جداگانه تعیین کند. هر دانشگاه همچنین کافه تریا (های) مخصوص خود را دارد که غذای خوبی را با قیمت مناسب ارائه می دهد.

حمل و نقل

حمل و نقل عمومی برای همه دانشجویان در دسترس است و در تالین رایگان است (فقط برای ساکنان تالین ، از جمله دانشجویان بین المللی که در تالین تحصیل می کنند). حمل و نقل عمومی محلی در تارتو: 8.63 یورو با بلیط ماهانه (با کارت دانشجویی) ، بلیط تک برای یک دانشجو 0.51 یورو (1 یورو در اتوبوس). بیشتر دانشگاه ها همه چیز مورد نیاز (سوپرمارکت ها ، کافه ها ، مغازه ها ، داروخانه ، سالن ورزشی و غیره) را دارند که در فاصله کمی پیاده روی قرار دارند.

 

ویزا

اگر اهل کشور اتحادیه اروپا هستید نیازی به درخواست ویزای دانشجویی برای تحصیل در استونی ندارید. با این وجود ، پس از ورود باید درخواست حق اقامت موقت کنید. همچنین شما باید ظرف سه ماه از ورود خود در مقامات محلی ثبت نام کنید. ظرف یک ماه پس از اخذ مجوز اقامت موقت ، دانشجویان اتحادیه اروپا باید برای کارت شناسایی استونی درخواست دهند. حق اقامت شما 5 سال طول می کشد ، بنابراین نیازی به تمدید آن نیست مگر اینکه تحصیلات شما بیش از این باشد.

اگر اهل کشور دیگری هستید باید قبل از ورود درخواست اقامت موقت کنید. این به عنوان ویزای دانشجویی عمل می کند. برای دریافت این سند باید به سفارت یا کنسولگری استونی در کشور خود بروید. ظرف یک ماه از ورود شما به استونی ، باید در مقامات محلی ثبت نام کنید. اجازه اقامت موقت یک سال اعتبار دارد ، بنابراین باید تمدید شود. تمدید باید حداقل دو ماه قبل از انقضا مجوز انجام شود.

مدرک کارشناسی

یک مدرک لیسانس در استونی معمولاً یک مدرک دانشگاهی در مقطع کارشناسی است. این اولین قدم تحصیلات عالی شما در دانشگاه یا کالج است و در بیشتر موارد سه یا چهار سال طول خواهد کشید. برای برخی از دوره ها و در برخی کشورها ، یک مدرک لیسانس ممکن است حداکثر تا شش سال برای تکمیل طول بکشد. اگر به تازگی از تحصیلات متوسطه خود فارغ التحصیل شده اید ، در اکثر موارد واجد شرایط شروع تحصیلات لیسانس خود در یک دانشگاه ، کالج یا سایر موسسات واجد شرایط هستید.

تحصیلات کارشناسی

تحصیلات دوره کارشناسی تحصیلات دوره متوسطه قبل از تحصیلات تکمیلی است. این شامل تمام برنامه های دانشگاهی تا سطح یک لیسانس است. به عنوان مثال ، در ایالات متحده یک دانشجوی دانشگاه ورودی به عنوان یک دانشجوی کارشناسی شناخته می شود ، در حالی که دانشجویان در مقاطع بالاتر به عنوان فارغ التحصیل شناخته می شوند. در برخی از سیستم ها و موضوعات آموزشی دیگر ، تحصیلات دوره کارشناسی تحصیلات دوره متوسطه تا سطح کارشناسی ارشد است درجه ؛ این مورد در مورد برخی از دوره های علوم در انگلیس و برخی از پزشکی در دوره های کارشناسی یا دوره 1 است. مطالعات دوره اول منجر به عنوان حرفه ای لیسانس می شود. برنامه های کارشناسی ، حداقل 6 ترم ، که منجر به عنوان حرفه ای لیسانس یا حداقل 7 ترم می شود. این معادل مدرک لیسانس لهستانی است. اینها در آماده سازی دانشجویان برای اشتغال آینده یا ادامه تحصیل در برنامه های کارشناسی ارشد متمرکز هستند.

 

مدرک تحصیلات تکمیلی

تحصیلات کارشناسی ارشد (دوره دوم)

اگر شما متقاضی یک برنامه کارشناسی ارشد در دانشگاه استونی هستید ، باید یک مدرک لیسانس یا مدرک معادل آن را داشته باشید.

مطالعات دکترا (دوره سوم)

درصورتی که برای تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه استونی اقدام می کنید ، باید یک مدرک دیپلم یا دوره کارشناسی ارشد مربوطه را داشته باشید.

کار در استونی

شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی در استونی نیازی به مجوز کار اضافی نخواهید داشت کار در استونی به عنوان دانشجو بدون محدودیت ساعتی یا هفتگی مجاز است به شرطی که با تحصیل شما تداخل ایجاد نکند.

متوسط ​​حقوق ماهیانه در استونی برای یک کار تمام وقت 1221 یورو در ماه یا 7.40 یورو در ساعت است ، در حالی که حداقل حقوق 470 یورو در ماه است.

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.