سایت رسمی گروه مشاوره ی توسعه و طراحی تجاری DABD Group، ارائه دهنده ی خدمات مهاجرت و تبلیغات

مهاجرت کاری

بررسی تخصصی راه های مختلف مهاجرت کاری به کشور های مختلف

یکی از شیوه های رایج مهاجرت، مهاجرت کاری است. به ویژه افرادی که نمی خواهند هزینه زیادی برای تحصیل یا سرمایه گذاری در کشور های خارجی صرف کنند، به دنبال یافتن شغل در کشور های خارجی هستند تا از طریق آن شغل مهاجرت کنند. معمولا افراد به کشورهایی مهاجرت می کنند که از زمینه های مناسب کاری مطابق با مهارت و تجربه فرد برخوردار باشد. مهاجرت کاری تنها از طریق دریافت ویزای کار امکان پذیر است. این ویزا در واقع به فرد اجازه می دهد برای کار در کشور مقصد ساکن شود. ویزای کار در ابتدا یک ساله یا دوساله صادر می شود. اگر صاحب ویزا در طول این مدت مشکلی نداشته باشد، ویزا تمدید می شود و در صورت کسب صلاحیت فرد می تواند به اقامت دایم تبدیل شود و تابعیت کشور مقصد را برای فرد به همراه آورد.

برای دریافت ویزای کار، متقاضی باید از یک کارفرمای خارجی پیشنهاد کاری دریافت کند (job offer). کارفرمایان برای جذب نیروی کار به دنبال افراد متخصص و ماهر هستند و به همین خاطر عواملی چون سطح تحصیلات، مهارت زبانی، تجربه و سابقه کاری و داشتن رزومه ای پربار شانس فرد را در گرفتن پیشنهاد شغلی افزایش می دهند.

مهاجرت از طریق کار و دریافت ویزای کار پروسه ای دشوار و زمان بر است. از این رو توصیه می شود متقاضیانی که قصد مهاجرت کاری دارند، پیش از هر اقدامی تمام جوانب را بررسی کنند و اطلاعات کافی کسب کنند. از جمله اطلاعات لازم در مورد شرایط کاری در کشور مورد نظر، میزان حقوق و مزایای شغلی، امکان ارتقای شغلی، ساعت های کاری و توازن میان حقوق دریافتی و هزینه های زندگی در کشور مورد نظر، مهارت زبانی لازم برای کسب شغل، شرایط دریافت اقامت از طریق اشتغال به کار و حتی اطلاعاتی در مورد معیار های فردی از قبیل تفاوت های فرهنگی میان کشور مبدا و مقصد از اهمیت بالایی برخوردار هستند. بد نیست متقاضیان به طور کلی در مورد شرایط سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور مورد نظر تحقیق کنند و با آگاهی کامل تصمیم گیری کنند.

مهارت زبانی

از جمله موارد مهم در پروسه مهاجرت کاری، مهارت زبانی است. برخی از متقاضیان ترجیح می دهند کشور های انگلیسی زبان را برای مهاجرت کاری انتخاب کنند چون آشنایی نسبی با زبان انگلیسی دارند و می توانند طی مدت نسبت کوتاهی مهارت کافی در این زبان را کسب کنند. حتی در کشورهایی که انگلیسی زبان رسمی محسوب نمی شود، تسلط به زبان انگلیسی یک مزیت محسوب می شود. تسلط به زبان های خارجی می تواند روند مهاجرت کاری فرد را تسهیل کند. بنابرین توصیه می شود متقاضیان از هنگامی که تصمیم به مهاجرت می گیرند یادگیری زبان خارجی به ویژه زبان انگلیسی را به طور جدی دنبال کنند.

پیش بینی هزینه ها

اگر فردی مهاجرت شغلی را برای زندگی در کشوری خارجی انتخاب کرد، از همان ابتدا باید مطمئن شود که توانایی مالی برای مهاجرت دارد. متقاضی مهاجرت کاری باید برای گذراندن مراحل مربوط به اخذ ویزای کاری سرمایه کافی داشته باشد. به علاوه اگر فرد تا مدتی نتوانست شغل مناسبی در کشور مقصد پیدا کند، باید آنقدر سرمایه داشته باشد تا بتواند از عهده هزینه های روزانه خود برآید. به علاوه، اگر تهیه مسکن بر عهده خود فرد باشد (اگر کارفرما/شرکت کمک هزینه ای برای مسکن در نظر نگرفته باشد) فرد باید هزینه مسکن را نیز بپردازد. بنابرین بهتر است فرد هزینه های اخذ ویزا و میانگین هزینه زندگی در کشور مقصد را پیش بینی کند.

اقامت دائم از طریق ویزای کاری

دریافت ویزای کاری می تواند در نهایت به اخذ اقامت دایم منجر شود. برای تبدیل ویزای کاری به اقامت دایم، فرد باید در حدود پنج سال کار خود را به شایستگی انجام دهد و در کارش موفق باشد، سوء پیشینه و سوء سابقه ای به جا نگذاشته باشد. تبدیل ویزای کاری به اقامت دایم در اغلب کشور ها شدنی است اما برخی کشور ها در این مورد شرایط بهتری دارند. برای مثال آلمان از جمله کشورهاییست که تقاضای مهاجرت کاری بالایی دارد و با داشتن سوابق کاری و تحصیلات دانشگاهی فرصت های خوبی در اختیار متقاضیان می گذارد. با گذشت زمان در صورت کسب شرایط لازم، فرد می تواند اقامت موقت خود را به دایم تبدیل کند.

مهاجرت کاری و امنیت شغلی

اغلب این نگرانی برای متقاضیان مهاجرت کاری پیش می آید که آیا مهاجرت کاری می تواند امنیت شغلی ایشان را تامین کند؟ برای حصول اطمینان توصیه می شود فرد پیش از اقدام در مورد شرایط کاری کشور مورد نظر، قوانین و مقررات آن کشور و شرایط اقتصادی حاکم در آن آگاهی کسب کند. به طور کلی کشوری که قانونمند باشد و قانون در جامعه حاکم باشد و کشور از شرایط اقتصادی مناسبی برخوردار باشد متعاقبا امنیت شغلی در آن کشور بالا خواهد بود. برای مثال، آلمان از جمله کشورهاییست که با برخورداری از قوانین کاری شایسته و به خاطر شرایط اقتصادی مطلوب توانسته امنیت شغلی بالایی برای شاغلین فراهم کند. مطابق آمار، پس از آلمان، جمهوری چک در ردیف برترین کشورها در زمینه امنیت شغلی معرفی شده ‌است. کشور های هلند، نروژ و بلژیک در رده‌های بعدی این رتبه بندی قرار می‌گیرند.

مقالات مرتبط