سایت رسمی گروه مشاوره ی توسعه و طراحی تجاری DABD Group، ارائه دهنده ی خدمات مهاجرت و تبلیغات

مهاجرت سرمایه گذاری و کاری به اروپا

مهاجرت سرمایه گذاری و کاری به اروپا

1. اتریش در رأس این فهرست قرار دارد و طبق گفته موسسه هنلی و شرکا “یکی از جذاب ترین کشورها در جهان است؛ ترکیبی ایده آل از ثبات اقتصادی، محیطی پاک و ایمن و زیرساخت های عالی”. تعدادی مجوز اقامت و شهروندی، از جمله مجوز غیر مرتبط با کار برای “اشخاصی که دارای درآمد ودارایی مستقل هستند” ارائه می شود، به شرط آنکه دارایی نقدینگی فرد حداقل به ارزش 40،000 یورو (33760 پوند) باشد و مدرک دانشگاهی داشته باشد.
همچنین شرکت مرسر (فعال در زمینه مشاوره منابع انسانی) نه سال متوالی وین، پایتخت اتریش را به عنوان زنده ترین شهر جهان شناخته است. نگاهی به راهنمای متخصص ما برای تعطیلات آخر هفته در وین بیاندازید.
2. بلژیک
بسیار آسان است، صرفاً تأمین شغل در بلژیک می تواند برای احراز شرایط اقامت کافی باشد، بنابراین نیاز به سرمایه گذاری منتفی است. روند کار به صورت موردی است و انجام آن از حدود سه ماه تا یک سال به طول می انجامد. می خواهید از بلژیک بازدید کنید؟ کریس لیدبیتر که 10 گزینه شگفت انگیز برای سفر به بلژیک را کشف کرده، می گوید برای رفتن به بلژیک مانند عامه مردم عمل نکنید.
3. سوئیس
از یک کارفرما در سوئیس پیشنهاد شغلی بگیرید و کار تمام است، مشروط بر اینکه بتوانید “ضروری” بودن خود را اثبات کنید. در غیر این صورت، باید ثابت کنید از نظر مالی مستقل هستید و درآمد یا ثروت کافی برای تأمین هزینه های زندگی خود دارید. حداقل میزان درآمدبته به شرایط بسیار متفاوت است (سیستم پیچیده ای دارد) اما با اطمینان باید گفت مبلغ بسیاریست.
طبق رتبه بندی شرکت مرسر، زوریخ در حال حاضر در رتبه دوم بهترین شهر برای زندگی قرار دارد. شیک، پر رونق و بسیار تمیز.
4. موناکو
ساکنان موناکو مشمول مالیات بر درآمد، مالیات بر سود سرمایه یا مالیات بر دارایی نیستند و می توانند بدون ویزا به تمام کشورهای منطقه شینگن سفر کنند.
5. مونته نگرو
یک شهروند خارجی می تواند تنها با خرید ملک یا اجازه کار، مجوز اقامت در مونته نگرو را بدست آورد. روش های دیگری مانند تحصیل در مونته نگرو وجود دارد اما دو روش فوق معمول ترین است. اجازه اقامت موقت برای مدت 12 ماه صادر می شود و هر ساله قابل تمدید است. همسر و فرزندان زیر 18 سال فرد دارنده اقامت نیز حق اقامت دارند.
اگر شهروند خارجی بیش از 5 سال در مونته نگرو گذرانده باشد (با مجوز موقت)، بیش از 3 سال با یک شهروند مونته نگرو ازدواج کرده باشد (یا با یک شهروند خارجی که دارای اقامت دائم است)، یا اصالت مونته نگرو داشته باشد، فرزند یا از بستگان نزدیک یک شهروند مونته نگرو یا یک تبعه خارجی باشد که اقامت دائم در مونته نگرو دارد، می تواند اقامت دائم خود را تأیید کند.
مونته نگرو کشوری عالی است که مالیات کمی از افراد می گیرد، بنابراین می تواند گزینه خوبی برای کسب مجوز اقامت در اروپا باشد.
6. آلبانی
مشابه مونته نگرو است، اما با احساس بسیار متفاوت نسبت به این کشور. فرصت های متعددی برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات وجود دارد، خصوصاً به این خاطر که آلبانی یکی از ارزانترین مکان ها برای خرید املاک و مستغلات در اروپا است.
و قطعاً ارزان ترین مکان برای خرید املاک ساحلی است. در بعضی قسمت ها هر متر تفرجگاه ساحلی به قیمت 500 یورو به فروش می رسد.

7. آلمان

شایان ذکر است که کارآفرینان خارجی در آلمان در مقایسه با سایر مهاجران در اولویت قرار دارند. در تاریخ 1 آگوست 2012 ، قانون جدید مهاجرت آلمان به اجرا درآمد که از مهاجرت تجاری به کشور حمایت می کند. در صورت وجود منافع اقتصادی برای این کشور ، امکان مهاجرت تجاری به آلمان را تضمین می کند.

مزایای ثبت شرکت در آلمان:
تشکیل شرکت آلمانی می تواند تا 3 سال اجازه اقامت به شما بدهد. اگر تجارت شما برای اقتصاد کشور مفید شناخته شود، می توانید به شما اقامت دائم بدهند.

داشتن یک شرکت آلمانی مزایای زیر را برای مشاغل در آلمان و همچنین در سراسر جهان فراهم می کند:
فروش کالاها و خدمات تحت حمایت یک مارک تجاری آلمانی ؛
امکان واردات تجهیزات فنی و سایر کالاها به کشورهای مشترک المنافع به عنوان سرمایه مشترک در یک سرمایه گذاری مشترک (بدون پرداخت هزینه های گمرکی و مالیات بر ارزش افزوده) ؛
پول سرمایه گذاری شده توسط شرکت آلمانی شما در تجارت در قلمرو کشورهای CIS به عنوان سرمایه گذاری خارجی تأمین می شود. حساب های بانکی ، کارت های اعتباری ، دفترچه چک ؛
مالیات بر ارزش افزوده آلمان قابل استرداد می باشد.
امکان دریافت اجازه اقامت و تابعیت آلمان برای سهامداران و اعضای خانواده آنها.
تجارت و افتتاح دفاتر تابعه در سراسر اتحادیه اروپا ؛
ویزای تجاری یک ساله چند بار ورود به آلمان ؛
نرخ بیمه کاهش یافته (نرخ های تعیین شده برای یک شرکت آلمانی) ؛
امکان درخواست کمک هزینه در آلمان ؛

مقالات مرتبط