سایت رسمی گروه مشاوره ی توسعه و طراحی تجاری DABD Group، ارائه دهنده ی خدمات مهاجرت و تبلیغات

مهاجرت تحصیلی

بررسی تخصصی راه های مختلف مهاجرت تحصیلی به کشور های مختلف

مهاجرت تحصیلی یکی از محبوب ترین شیوه های مهاجرت میان جوانان است و هر ساله به تعداد دانشجویانی که در کشورهای خارجی تحصیل می کنند افزوده می شود. بین سالهای 1963 و 2006 تعداد دانشجویانی که در یک کشور خارجی تحصیل می کنند 9 برابر شده است. در سال 2006 ، 2.7 میلیون دانشجو در خارج از کشور خود تحصیل می کردند و پیش بینی می شود تقاضا برای مهاجرت تحصیلی تا سال 2025 به 7.2 میلیون نفر افزایش یابد.

تقریبا 85 درصد از دانشجویان به کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) مهاجرت می کنند که اکثریت این دانشجویان شش کشور آمریکا، انگلستان، فرانسه، استرالیا، آلمان و ژاپن را انتخاب کرده اند.

استرالیا با داشتن 812،000 دانشجوی بین المللی در دانشگاه ها و موسسات حرفه ای در سال 2019 بالاترین تعداد دانشجویان بین المللی به نسبت سرانه جمعیت در جهان را دارد. بر این اساس، در سال 2019، دانشجویان بین المللی به طور متوسط 26.7٪ از دانشجویان دانشگاه های استرالیا را تشکیل می دادند. تعداد قابل توجهی از دانشجویان بین المللی پس از فارغ التحصیلی با ویزاهای مختلف مهارت و اشتغال در استرالیا باقی می مانند. 

اروپا نیز با داشتن تقریباً 840،000 دانشجوی بین المللی، مقصد اصلی دانشجویان مهاجر محسوب می شود. البته این رقم بیشتر مربوط به دانشجویان منتقل شده از یک کشور اروپایی به کشوری دیگر مربوط می شود.

تامین هزینه و مهارت زبانی دو عامل مهم در مهاجرت تحصیلی

مهم ترین مساله ای که در مهاجرت تحصیلی باید در نظر گرفته شود، تامین هزینه های تحصیل و زندگی در کشور مقصد است. متقاضیان مهاجرت تحصیلی باید در مورد شهریه و دیگر هزینه های آموزشی در کشور خارجی اطلاعات کافی کسب کنند تا مطمئن شوند از پس هزینه های تحصیل در کشور مقصد بر می آیند. علاوه بر هزینه تحصیل، متقاضیان باید زندگی خود را طی دوران تحصیل تامین کنند. متقاضیان باید در مورد هزینه های زندگی از قبیل اسکان، خوراک، خدمات درمانی و امثال آن اطلاعات کافی کسب کنند. در برخی کشور ها دانشجویان اجازه دارند در کنار تحصیل، ساعات مشخصی در هفته کار کنند و تا حدودی مخارج خود را تامین کنند. کسب اطلاعات لازم در مورد این مساله نیز برای دانشجویان حایز اهمیت است.


دومین مساله مهم در مهاجرت تحصیلی، داشتن مهارت زبانی است. دانشجویان باید بدانند که اگر به کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت کنند (انگلستان، آمریکا، استرالیا، نیوزیلند، و کانادا) تنها ملزم به یادگیری زبان انگلیسی هستند. در این کشورها در دانشگاه ها و موسسات آموزشی دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی ارایه می شود و برای برقراری ارتباط با مردم کوچه و خیابان نیز باید به زبان انگلیسی مسلط باشند. اما اگر به دیگر کشور ها مهاجرت کنند در صورتی که در دانشگاه ها و موسسات، آموزش به زبان انگلیسی ارایه شود ملزم به یادگیری زبان انگلیسی هستند و برای برقراری ارتباط در خارج از دانشگاه باید زبان رایج و رسمی کشور را بیاموزند. اما در صورتی که در دانشگاه آموزش نیز به زبان رسمی کشور ارایه شود، برای تحصیل و ارتباطات خارج از دانشگاه ملزم به یادگیری زبان رسمی کشور هستند. بنابرین، دانشجویان باید در مورد زبان/های رسمی کشور و زبان رایج در دانشگاه ها و موسسات آموزشی آن کشور اطلاعات کافی کسب کنند.

چرا مهاجرت تحصیلی؟

اغلب دانشجویانی که به قصد تحصیل کشور خود را ترک می کنند، به کشورهایی مهاجرت می کنند که از سیستم آموزشی و استانداردهای تحصیلی پیشرفته تری از کشور زادگاهشان برخوردار است. بنابرین نخستین انگیزه برای مهاجرت تحصیلی می تواند بهره مندی از موسسات آموزشی معتبر باشد. مهاجرت دانشجویان از کشورهای در حال توسعه به کشورهای توسعه یافته به همین دلیل است چرا که کیفیت و استاندارد های آموزشی در کشورهای مقصد بهتر است.

در کنار تحصیل در دانشگاه های معتبر، دانشجویان می توانند یک زندگی جدید و متفاوت را در کشور های خارجی تجربه کنند و با فرهنگ های جدید آشنا شوند. اغلب اوقات کیفیت زندگی، سطح رفاه و استاندارد های اجتماعی در کشورهای مقصد بالاتر است. این موضوع می تواند انگیزه دیگری برای دانشجویان بین المللی به شمار آید.

تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزشی و به تبع آن دریافت مدارک علمی و کسب صلاحیت به دانشجویان کمک می کند تا کار مناسبی در کشور مقصد پیدا کنند و برای اقامت دایم در آن کشور اقدام کنند. بدین ترتیب، با گذراندن موفقیت آمیز دوره تحصیلی، شانس فرد برای یافتن شغل مناسب و دریافت اقامت دایم بیشتر می شود و بنابرین مهاجرت تحصیلی یکی از شیوه های محبوب برای کار و زندگی در کشور های خارجی است.

کدام کشور؟

انتخاب بهترین کشور به عوامل گوناگونی بستگی دارد و هر فردی با در نظر گرفتن شرایط گوناگون خودش تصمیم می گیرد کدام کشور را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب کند. معیار هایی از قبیل هزینه تحصیل و زندگی در کشور مقصد، اجازه اشتغال به کار حین تحصیل، زبان رایج در کشور و در دانشگاه، و امکان دریافت اقامت دایم پس از تحصیل در انتخاب کشور تاثیر می گذارند. با در نظر گرفتن شرایط کلی می توان گفت کشورهایی چون ایتالیا، اسپانیا، فرانسه، آلمان، کانادا، استرالیا و انگلستان در میان کشورهایی هستند که اغلب دانشجویان برای تحصیل انتخاب می کنند. در ادامه شرایط تحصیلی در برخی از این کشورها را بررسی می کنیم.

تحصیل در ایتالیا

ایتالیا یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپا می باشد و به همین جهت دانشجویان خارجی که در  این کشور هستند، می توانند بدون ویزا به سایر کشور های عضو شنگن سفر کنند.

اغلب دانشگاه های ایتالیا دارای اعتباری جهانی و شاخص علمی بالایی هستند، نظیر دانشگاه ساپینزا، دانشگاه بولونیا، دانشگاه پلی تکنیک میلان، دانشگاه تورین و غیره. در میان دانشگاه های برتر دنیا نام بیش از سی دانشگاه ایتالیایی به چشم می خورد. با این حال، پذیرش در دانشگاه های ایتالیا چندان دشوار نیست دانشگاه های ایتالیا از لحاظ سهولت پذیرش در جهان رتبه سوم و در اروپا رتبه اول را دارند.

دانشگاه های بسیاری در ایتالیا وجود دارند که کلاس های درس انگلیسی برگزار می کنند و متقاضیان تحصیل در ایتالیا می توانند دانشگاه های ایتالیایی و یا انگلیسی زبان را برای تحصیل انتخاب کنند.

از جنبه مالی، در مقایسه با سایر کشور های اروپایی هزینه تحصیل و شهریه در دانشگاه های دولتی کشور ایتالیا  مناسب تر و مقرون به صرفه تر است.

تحصیل در اسپانیا

اسپانیا یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپا می باشد و به همین جهت دانشجویان خارجی که در  این کشور هستند، می توانند بدون ویزا به سایر کشور های عضو شنگن سفر کنند.

برخی از دانشگاه های کشور اسپانیا در میان سایر دانشگاه های دنیا، دارای رتبه بسیار بالایی هستند. در تمامی دانشگاه های اسپانیا از آخرین تکنولوژی ها و متد های آموزشی استفاده می شود. البته تعداد دانشگاه های این کشور کم بوده و به همین دلیل گرفتن پذیرش در آن ها کمی دشوار است.

در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در تمانی رشته های دانشگاهی این امکان وجود دارد که دانشجویان به زبان انگلیسی تحصیل کنند و دانشگاه های انگلیسی زبان را انتخاب کنند.

هزینه های تحصیل در کشور اسپانیا نسبت به کشور هایی چون سوئیس و انگلستان هزینه کمتری دارد و برای برخی از افراد مقرون به صرفه محسوب می شود. هزینه زندگی در این کشور بسته به شهر مورد نظر ماهانه بین 800 تا 1300 یورو متغییر است.

دانشجویان بین المللی کشور اسپانیا می توانند در کنار تحصیل در کار های نیمه وقت مشغول شوند و اجازه 20 ساعت کار در هفته را دارند.

تحصیل در انگلستان

زبان رسمی کشور انگلستان، انگلیسی بوده و تمامی رشته ها در تمامی مقاطع به این زبان ارائه می شوند و دانشجویان هم برای تحصیل و هم برای برقراری ارتباط با مردم کشور تنها به یادگیری زبان انگلیسی نیاز دارند و این مساله از مزیت های مهاجرت به کشور انگلستان محسوب می شود.

کشور انگلستان در زمره بهترین کشور ها برای زندگی به شمار می آید. در سال های اخیر از نرخ فقر و بیکاری در این کشور بسیار کاسته شده و زندگی در این کشور از کیفیت بالایی برخوردار است و خدمات رفاهی متعدد به شهروندان ارایه می شود.

اکثر دانشگاه های کشور انگلستان دارای شهرت و اعتبار جهانی می باشند و مدارک این دانشگاه ها نیز در سطح بین المللی بسیار معتبر است و افرادی که از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیل می شوند قادرند در تمامی کشور های جهان مشغول به کار شوند.

در کشور انگلستان مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی سه سال و در مقطع کارشناسی ارشد یک سال می باشد و این موضوع از نظر شهریه و هزینه های زندگی به نفع دانشجویان خارجی است.

دانشجویان خارجی در انگلستان اجازه دارند به مدت 20 ساعت در هفته کار کنند و از این طریق بخشی از مخارج خود را تأمین کنند.

با وجود تمام مزیت هایی که کشور انگلستان دارد باید خاطر نشان کنیم که هزینه زندگی و تحصیل در این کشور بسیار بالا بوده و تأمین این هزینه ها برای تمامی متقاضیان امکان پذیر نیست. به علاوه، دانشگاه های کشور انگلستان با توجه به اعتبار جهانی خود، به دنبال جذب بهترین دانشجویان از سراسر دنیا هستند و بنابرین دریافت پذیرش از آن ها کار دشواریست.

تحصیل در فرانسه

در رده بندی دانشگاه های جهان، دانشگاه های فرانسه از جایگاه بسیار مناسبی برخوردار هستند و مدارک این دانشگاه ها نیز اعتبار زیادی دارند. تحصیل در فرانسه در سال های قبل رایگان بود و البته از سال 2019 به بعد دانشجویان بین المللی با پرداخت شهریه دانشگاه میتوانند در فرانسه مشغول به تحصیل شوند و این مساله از مهم ترین نکات مورد توجه برای متقاضیان تحصیل در فرانسه محسوب می شود.

دانشجویان خارجی در فرانسه اجازه دارند به مدت 20 ساعت در هفته کار کنند و از این طریق بخشی از مخارج خود را تأمین کنند.

از سختی های تحصیل در فرانسه می توانند به لزوم یادگیری زبان فرانسوی برای شرکت در کلاس های درس و برقراری ارتباط با مردم اشاره کرد. همچنین، از جنبه هزینه های زندگی باید در نظر داشته باشید که کشور فرانسه همواره در میان گران ترین کشور هاست و تأمین هزینه های زندگی در این کشور به آسانی امکان پذیر نیست.

تحصیل در کشور آلمان

در سال های اخیر بنا به سیاست های جدید دولت آلمان، هزینه های تحصیل در این کشور حذف شده است و علاوه بر هزینه های تحصیل، سایر هزینه های دانشجو نیز توسط دولت پرداخت می شود. این مساله موجب شده تا کشور آلمان در لیست بهترین کشور ها برای تحصیل قرار بگیرد.

دانشگاه های معتبر بسیاری در کشور آلمان وجود دارد که مدارک صادره از آنها نیز در سطح جهانی معتبر هستند و دانشجویانی که در دانشگاه های این کشور تحصیل می کنند، می توانند با استفاده از مدارک تحصیلی خود به راحتی در تمامی کشور های دنیا مشغول به کار شوند. اجازه ی کار برای دانشجویان در آلمان نیز وجود دارد.

دانشجویان خارجی برای تحصیل در کشور آلمان موظف به یادگیری زبان آلمانی هستند حتی اگر برنامه تحصیلی ایشان به زبان انگلیسی ارایه شود، چون تمام مردم این کشور به زبان آلمانی صحبت می کنند و دانشجویان خارجی برای برقراری ارتباط با آن ها مجبورند زبان آلمانی را فرا بگیرند.

تحصیل در استرالیا

کشور استرالیا موسسات آموزشی و دانشگاه های معتبر بسیاری دارد که خدمات آموزشی با کیفیتی مطلوب به دانشجویان خود ارائه می دهند. از همین رو، کشور استرالیا مورد توجه دانشجویان بین المللی قرار دارد.

دانشجویان خارجی در استرالیا اجازه دارند به مدت 20 ساعت در هفته کار کنند و از این طریق بخشی از مخارج خود را تأمین کنند.

اغلب کارفارمایان استرالیایی کارکنان خود را از میان فارغ التحصیلان این کشور انتخاب می کنند، به همین جهت دانشجویان پس از پایان تحصیلات خود می توانند در این کشور مشغول به کار شده و اقامت دائم استرالیا را دریافت کنند.

زبان رسمی کشور استرالیا، انگلیسی می باشد و دانشجویان برای تحصیل و زندگی در این کشور تنها باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند.

استرالیا در زمره بهترین کشورها برای تحصیل و زندگی به شمار می رود اما تأمین هزینه های بالای اقامت و تحصیل در کشور استرالیا با حقوق دانشجویی امکان پذیر نیست، و این نکته از جمله سختی های تحصیل در استرالیا محسوب می شود.

تحصیل در کانادا

بسیاری از دانشگاه های کشور کانادا در میان دانشگاه های مطرح و معتبر جهان می باشند و دانشجویان می توانند مدارک معتبری از این دانشگاه ها دریافت کنند.

هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا مقرون به صرفه است و به همین خاطر کانادابه یکی از بهترین کشور ها برای تحصیل تبدیل شده است. دانشجویان می توانند با کار دانشجویی هزینه های زندگی خود را تأمین کنند.

افرادی که از دانشگاه ها کانادا فارغ التحصیل می شوند، برای دریافت اقامت دائم این کشور امتیاز ویژه ای دریافت می کنند، زیرا بسیاری از کارفرمایان کانادایی نیروی کار مورد نیاز خود را از میان فارغ التحصیلان این کشور انتخاب می کنند و گرفتن پیشنهاد کاری از کارفرمایان کانادایی امکان دریافت اقامت دائم را برای فرد فراهم می کند.

کانادا یک کشور دو زبانه است و فرانسوی و انگلیسی زبان های اصلی این کشور هستند. دانشجویانی که قصد تحصیل در کانادا را دارند موظفند یکی از این زبان ها را فرابگیرند و در آزمون های زبان سطح مورد نظر دانشگاه را کسب کنند.

مقالات مرتبط

تحصیل و زندگی در مالتا

درباره ی مالت مالت کشوری در جنوب اروپا درمرکز دریای مدیترانه در 80 کیلومتری جنوب سیسیل و 333 کیلومتری (207 مایل)...

بیشتر

تحصیل در ایتالیا

چرا ایتالیا چرا باید در ایتالیا تحصیل کرد؟ تحصیل در ایتالیا با طیف گسترده ای از دانشگاههای عالی در سراسر این...

بیشتر

تحصیل در رومانی

  رومانی با سابقه دانشگاهی غنی، کشوری زیبا با جمعیت متنوع است. مباهات مناظر طبیعی فوق العاده، ترکیبی از فرهنگ های...

بیشتر

تحصیل در لیتونی

مواردی که قبل از تحصیل در لتونی باید بدانید   لتونی بخشی از اتحادیه اروپا است و آموزش در سطح  جهانی...

بیشتر

ارزیابی رایگان ویزا تحصیلی

  مهارت زبان و تمکن مالی


  بلهخیر منحصرا به دنبال بورسیه می گردم.

  تبریک می گوییم شما به احتمال خیلی زیاد امکان تحصیل در خار ج از کشور و مهاجرت تحصیلی و ساختن آینده ای درخشان برای خودتان را
  دارید بدون معطلی نوع مدرک تحصیلی خودتان را مشخص کنید یا فورا با مشاوران ما تماس بگیرید تا اطالعات دقیق تر دریافت کنید.
  تبریک می گوییم شما احتمال امکان تحصیل در خارج از کشور و مهاجرت تحصیلی و ساختن آینده ای درخشان برای خودتان را دارید نوع
  مدرک تحصیلی خودتان را مشخص کنید تا اطالعات دقیق تر دریافت کنید و در صورت واجد شرایط بودن با مشاوران ما تماس بگیرید.

  بلهخیر منحصرا به دنبال بورسیه می گردم.

  تبریک می گوییم شما احتمال امکان تحصیل در خارج از کشور و مهاجرت تحصیلی و ساختن آینده ای درخشان برای خودتان را دارید نوع
  مدرک تحصیلی خودتان را مشخص کنید تا اطلاعات دقیق تر دریافت کنید.
  .احتمال امکان تحصیل در خارج از کشور برای شما بسیار کم هست. لطفا مدارک خود را ارتقا دهید یا طرح های دیگر ما را انتخاب کنید

  بلهخیر

  تبریک می گوییم شما احتمال امکان تحصیل در خارج از کشور و مهاجرت تحصیلی و ساختن آینده ای درخشان برای خودتان را دارید. لطفا با
  مشاوران ما تماس بگیرید.

  بلهخیر

  .شما به احتمال کمی امکان تحصیل در خارج از کشور و مهاجرت تحصیلی و ساختن آینده ای درخشان برای خودتان را دارید. لطفا با مشاوران
  ما تماس بگیرید همچنین به شما توصیه میکنیم طرح های دیگر مهاجرتی ما از جمله کاری و سرمایه گذاری را انتخاب کنید.

  بلهخیر

  .در صورت تمایل جهت اطلاع از فرصتهای مهاجرتی خود از طریق سرمایه گذاری لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید

  متاسفانه احتمال امکان مهاجرت تحصیلی و کاری و سرمایه گذاری برای شما تقریبا وجود ندارد لطفا مدارک خود را ارتقا داده و دوباره به
  سایت ما مراجعه بفرمایید.

  بلهخیر

  تبریک می گوییم شما ا حتماال امکان تحصیل در خارج از کشور و مهاجرت تحصیلی و ساختن آینده ای درخشان برای خودتان را دارید. لطفا
  هرچی سریعتر با مشاوران ما تماس بگیرید.

  بلهخیر

  شما به احتمال کمی امکان تحصیل در خارج از کشور و مهاجرت تحصیلی و ساختن آینده ای درخشان برای خودتان را دارید. لطفا با مشاوران
  ما تماس بگیرید همچنین به شما توصیه میکنیم طرح های دیگر مهاجرتی ما از جمله کاری و سرمایه گذاری را انتخاب کنید.

  بلهخیر

  .تبریک می گوییم. امکان مهاجرت سرمایه گذاری برای شما وجود دارد. لطفا هرچه سریع تر با مشاوران ما تماس بگیرید

  چنانچه حرفه خاص و یا تخصصی دارید لطفا در فرم زیر شرح دهید. مشاران ما آن را بررسی کرده و در صورت امکان مهاجرت برای
  شما با شما تماس خواهند گر فت. )داخل فرم اطلاعات تماس متقاضی دریافت شود (
  ارزیابی تحصیلی

  آلمانفرانسهایسلندنروژاتریشبلژیکیونان


  کاناداکشورهای شرق اروپاروسیههمسایگان ایراناسترالیانیوزیلند و اقیانوسیهکشورهای آسیاییآمریکای جنوبیآفریقای جنوبی

  مدرک کارشناسی چهارساله مورد تایید وزارت علوم, به غیر از مدارک دانشگاه آزاد اسلامیدیپلم تحصیلات متوسطه چهارساله – بعد از 1378دیپلم تحصیلات متوسطه سه ساله - قبل از سال 1373

  فقط تحصیلات متوسطه سه ساله داریدتحصیلات پیش دانشگاهی دارید قبل از سال 1390تحصیلات پیش دانشگاهی دارید بعد از سال 1390مدرک کارشناسی چهارساله از دانشگاه آزاد اسلامی دارید قبل از سال 1392مدرک کارشناسی چهارساله از دانشگاه آزاد اسلامی دارید بعد از سال 1393مدرک کاردانی از دانشگاه آزاد اسلامی یا دانشگاه سراسری یا سایر دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم دارید

  .پذیرش برای تحصیل آکادمیک در آلمان متاسفانه بدون مدرک دیگر تحصیلی بیشتر برای شما امکان پذیر نیست! لطفا طرحهای دیگر ما را
  انتخاب کنید و یا مدارک خود را افزایش دهید

  خیر. تنها مدرک پیش دانشگاهی صادر شده قبل از سال 1390 دارمبله در کنکور سراسری شرکت کرده ام و مجاز به انتخاب رشته شده ام

  پذیرش برای تحصیل آکادمیک در آلمان متاسفانه بدون مدرک دیگر تحصیلی بیشتر برای شما امکان پذیر نیست! لطفا طرحهای دیگر ما را
  انتخاب کنید و یا مدارک خود را افزایش دهید

  خیر. پس از قبولی در کنکور سراسری تحصیلات دیگری نداشته ام.یک سال و یا بیشتر در دانشگاه تحصیل کرده ام

  با این سابقه ی تحصیلی شما مجاز به پذیرش در رشته های مرتبط به دبیرستان و پیش دانشگاهی برای دوره ی کالج و یا آزمون ورودی
  ارزشیابی مهارتهای تحصیلی جهت ورود به دانشگاه هستید. در صورت تمایل با مشاوران ما تماس بگیرید.

  با این سابقه ی تحصیلی شما مجاز به پذیرش مستقیم و محدود در دانشگاههای آلمان هستید در مقطع کارشناسی در رشته های مرتبط به
  لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید. تحصیلات شما در دانشگاه یا دبیرستان و پیش دانشگاهی. در دبیرستان و پیش دانشگاهی. صورت تمایل

  بالاتر از 15پایین تر از 15

  با این سابقه ی تحصیلی شما مجاز به پذیرش در رشته های مشخصی برای دوره ی کالج و یا آزمون ورودی ارزشیابی مهارتهای
  تحصیلی جهت ورود به دانشگاه هستید. در صورت تمایل با مشاوران ما تماس بگیرید.

  پذیرش برای تحصیل آکادمیک در آلمان متاسفانه بدون مدرک دیگر تحصیلی بیشتر برای شما امکان پذیر نیست! لطفا طرحهای دیگر ما
  را انتخاب کنید و یا مدارک خود را افزایش دهید.

  با این سابقه ی تحصیلی شما مجاز به پذیرش مستقیم و محدود در دانشگاههای آلمان هستید در رشته های مرتبط به تحصیالت شما در
  مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد. در صورت تمایل لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید.

  با این سابقه ی تحصیلی شما مجاز به پذیرش مستقیم در دانشگاههای آلمان هستید در هر رشته ای در مقطع کارشن اسی و یا رشته های
  مرتبط در مقطع کارشناسی ارشد. در صورت تمایل لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید.

  معدل هر سه مقطع بالاتر از 15فقط معدل دبیرستان و پیش دانشگاهی بالاتر از 15فقط معدل کاردانی بالاتر از 15 و یا هیچ کدام بالاتر 15 نیستند

  با این سابقه ی تحصیلی شما مجاز به پذیرش مستقیم و محدود در دانشگاههای آلمان هستید در رشته های مرتبط به تحصیالت شما در
  دبیرستان و یا پیش دانشگاهی و یا کاردانی. در صورت تمایل لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید.

  با این سابقه ی تحصیلی شما مجاز به پذیرش مستقیم و محدود در دانشگاههای آلمان هستید در رشته های مرتبط به تحصیالت شما در
  دبیرستان و یا پیش دانشگاهی و یا کاردانی. در صورت تمایل لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید.

  با این سابقه ی تحصیلی شما مجاز به پذیرش در رشته های مشخصی برای دوره ی کالج و یا آزمون ورودی ارزشیابی مهارتهای تحصیلی
  جهت ورود به دانشگاه هستید. در صورت تمایل با مشاوران ما تماس بگیرید.

  .خیر فقط مدرک تحصیلات متوسطه چهارساله بعد از سال 1378 دارمبله در آزمون سراسری شرکت کرده و مجاز به انتخاب رشته شده اممدرک کارشناسی از دانشگاه آزاد اسلامی صادر شده قبل از سال 1392 دارممدرک کارشناسی از دانشگاه آزاد اسلامی صادر شده بعد از سال 1393 دارممدرک کاردانی از دانشگاه آزاد اسلامی یا دانشگاهی مورد تایید وزارت علوم دارم و هرگز در کنکور سراسری مجاز نشده ام

  پذیرش برای تحصیل آکادمیک در آلمان متاسفانه بدون مدرک دیگر تحصیلی بیشتر برای شما امکان پذی ر نیست! لطفا طرحهای دیگر ما را
  انتخاب کنید و یا مدارک خود را افزایش دهید

  خیر. پس از قبولی در کنکور سراسری تحصیلات دیگری نداشته امیک سال و یا تا مقطع کاردانی در دانشگاه تحصیل کرده اممدرک کارشناسی چهارساله از دانشگاه آزاد اسلامی دارم

  با این سابقه ی تحصیلی شما مجاز به پذیرش در رشته های مشخصی برای دوره ی کالج و یا آزمون ورودی ارزشیابی مهارتهای
  تحصیلی جهت ورود به دانشگاه هستید. در صورت تمایل با مشاوران ما تماس بگیرید.

  با این سابقه ی تحصیلی شما مجاز به پذیرش مستقیم و محدود در دانشگاههای آلمان هستید در مقطع کارشناسی در رشته های مرتبط به
  تحصیلات شما در
  دبیرستان و یا پیش دانشگاهی و یا کاردانی. در صورت تمایل لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید.

  با این سابقه ی تحصیلی شما مجاز به پذیرش مستقیم در دانشگاههای آلمان هستید در هر رشته ای در مقطع کارشناسی و یا کارشناسی
  ارشد. در صورت تمایل لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید.

  با این سابقه ی تحصیلی شما مجاز به پذیرش مستقیم در دانشگاههای آلمان هستید در هر رشته ای در مقطع کارشناسی و یا رشته های
  مرتبط در مقطع کارشناسی ارشد. در صورت تمایل لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید.

  با این سابقه ی تحصیلی شما مجاز به پذیرش در رشته های مشخصی مرتبط به رشته ی شما در دبیرستان و پیش دانشگاهی برای دوره ی
  کالج و یا آزمون ورودی ارزشیابی مهارتهای تحصیلی جهت ورود به دانشگاه هستید. د ر صورت تمایل با مشاوران ما تماس بگیرید.

  پذیرش برای تحصیل آکادمیک در آلمان متاسفانه بدون مدرک دیگر تحصیلی بیشتر برای شما امکان پذی ر نیست! لطفا طرحهای دیگر ما را
  انتخاب کنید و یا مدارک خود را افزایش دهید