سایت رسمی گروه مشاوره ی توسعه و طراحی تجاری DABD Group، ارائه دهنده ی خدمات مهاجرت و تبلیغات

مهاجرت به کانادا: 5 مورد از آسان ترین شیوه ها

 

به روزرسانی: دولت کانادا تغییراتی را در در روند مهاجرت اعمال کرده است تا از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کند. درباره تأثیر ویروس کرونا بر مهاجرت به کانادا این مطلب را بخوانید.

مهاجرت به کانادا آسان نیست. برای درخواست موفقیت آمیز و تأیید مهاجرت به کانادا، مراحل زیادی وجود دارد که باید طی شود. همچنین، این روند می تواند چندین ماه و در برخی موارد چند سال طول بکشد. اما اگر بدانید چه گزینه هایی پیش رو دارید، می توانید شانس موفقیت خود را افزایش دهید و از “دردسر های بالقوه” ، ناامیدی و تعویق جلوگیری کنید. در این بخش می خوانید که چگونه از طریق اقامت دائم، کار، بازدید و حتی تحصیل در کانادا به کانادا مهاجرت کنید.

نحوه مهاجرت به کانادا: 5 گزینه برای مهاجرت در سال 2020

  1. برنامه مهاجرت سریع (Express Entry)

برنامه مهاجرتی کانادا به مهاجران اجازه می دهد از طریق برنامه مهاجرتی سریع به عنوان نیروی کار ماهر در کانادا زندگی و کار کنند. این سیستم جدید به سازمان تابعیت و مهاجرت کانادا (CIC) اجازه می دهد تا مهاجرانی را که ماهر و یا دارای صلاحیت های مربوطه هستند ارزیابی، استخدام و انتخاب کند. متقاضیان از طریق یکی از برنامه های مهاجرتی اقتصادی زیر انتخاب می شوند:

  • برنامه نیروی کار ماهر فدرال (FSWP)
  • برنامه نیروی کار فنی ماهر فدرال (FSTP)
  • برنامه تجربه کانادایی (CEC)

برنامه مهاجرت سریع، همچنین به استانها و مناطق خاص اجازه می دهد تا تحت عنوان

“برنامه انتخابی استانی”، از این سیستم مهاجرتی برای جذب متقاضیان شایسته استفاده کنند تا نیاز های بازار کار برآورده شود.

  1. کفالت خانوادگی

پیوند خانوادگی همچنان از ارکان اساسی در سیاست مهاجرتی کانادا است. خانواده ها در کانادا می توانند از بستگان خود حمایت کنند تا به طور دائم به کانادا بیایند. برای اینکه بتوانید از خانواده خود حمایت مالی کنید، باید یک شهروند کانادایی یا دارای اقامت دائم باشید. افرادی که می توانید از آنها حمایت مالی کنید عبارتند از: همسر و فرزندان زیر 22 سال شما (برخی موارد استثنا در این مورد وجود دارد). در حال حاضر حمایت مالی از پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ دیگر امکان پذیر نیست. با این حال، می توانید آنها را در گروه سوپر ویزا به کانادا بیاورید.

  1. ویزای کار LMIA (مجوز ارزیابی تاثیر بر بازار کانادا)

بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا ابتدا پیشنهاد کاری در کانادا را دریافت می کنند، برای ویزای کار اقدام می کنند و سپس بر این اساس به کانادا مهاجرت می کنند. مجوز LMIA پیشنهاد شغلی در کانادا را تضمین میکند، کارفرمای کانادایی را مجبور می کند تا از طریق برنامه سرویس کانادا برای مجوز LMIA اقدام کند و پس از تأیید مجوز LMIA، متقاضی برای اجازه کار درخواست دهد. این فرآیند بسیار پیچیده است اما می تواند به اقامت دائم در کانادا منتهی شود.

  1. برنامه های انتخابی استانی (PNP)

برنامه های انتخابی استانی به یک روش های محبوب برای مهاجرت به کانادا بدل شده اند. استان های کانادا مانند آلبرتا، انتاریو، بریتیش کلمبیا و سایر استان ها برنامه های مهاجرتی مختص خود را تشکیل داده اند که اغلب به یک روند سریع منجر می شود. با این حال، در برنامه های استانی معمولاً متقاضیان پس از ورود به کانادا می بایست در استان مربوطه اقامت داشته باشند. بعلاوه، در بیشتر برنامه های انتخابی استانی، برای کسب صلاحیت به پیشنهاد کار از یک کارفرمای کانادایی نیاز دارند.

  1. مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا

مهاجرت سرمایه گذاری برای افرادی طراحی شده است که ارزش خالص دارایی شان بالاست و در خارج از کشور صاحب کسب وکاری هستند یا مدیریت می کنند. به تجار باتجربه اجازه داده می شود در اقتصاد کانادا سرمایه گذاری کنند، تا به رشد و شکوفایی کانادا کمک کنند. اساساً دو برنامه سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد: برنامه سرمایه گذاران فدرال و برنامه کبک. هر دو برنامه تا حدودی مشابه هستند و مستلزم آنست که متقاضیان از ارزش خالص بالایی برخوردار باشند و برای یک دوره 5 ساله مبلغ زیادی را در یک صندوق سرمایه گذاری مورد تایید، سرمایه گذاری کنند. مهاجران سرمایه گذار می توانند همسر و فرزندان خود را به عنوان وابسته به همراه خود بیاورند.

مشابه ژوئن 2014، درخواست های ناتمام مانده در برنامه مهاجرت سرمایه گذاری فدرال و برنامه کارآفرینی به اتمام رسید. برنامه سرمایه گذاری کبک و برنامه کارآفرینی کبک تحت تأثیر قرار نگرفتند.

آیا گزینه های دیگری برای مهاجرت به کانادا وجود دارد؟

برای مهاجرت به کانادا روشهای دیگری نیز وجود دارد، مانند برنامه تجربه کانادایی (CEC)، برنامه بشردوستانه و محبت آمیز، درخواست پناهندگی و همچنین برنامه آزمایشی مهاجرت به آتلانتیک.

برنامه تجربه کانادایی (CEC)

تجربه کانادایی یک برنامه مهاجرتی است که اجازه می دهد افرادی که حداقل یک سال در کانادا کار کرده اند به طور دائم مهاجرت کنند.

برنامه بشردوستانه و محبت آمیز

برنامه های بشردوستانه و محبت آمیز یا “H & C”، درخواست های اقامت دائم در کانادا است که از داخل کانادا ثبت می شود. این برنامه ها مختص افرادیست که جایگاه قانونی در کانادا ندارند اما با این حال کانادا را خانه خود می دانند.

درخواست پناهندگی

افراد می توانند در کانادا در یک بندر ورودی یا در یک اداره خدمات مرزی در کانادا، یا اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) درخواست پناهندگی کنند. آنها باید ثابت کنند که چرا نمی توانند به کشور خود بازگردند.

برنامه آزمایشی مهاجرت به آتلانتیک

برنامه آزمایشی مهاجرت به آتلانتیک (AIP) برای استخدام تازه واردان به استانهای آتلانتیک از جمله نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد و نیوفاندلند و لابرادور. این استان ها می توانند با پذیرش مهاجرانی که دارای تجربه کار هستند، خلا نیروی کار را پر کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.