سایت رسمی گروه مشاوره ی توسعه و طراحی تجاری DABD Group، ارائه دهنده ی خدمات مهاجرت و تبلیغات

مهاجرت به موناکو، سرزمینی بدون مالیات

اقامت یا تابعیت موناکو برای متقاضیان و خانواده های آنها

شاهنشاهی موناکو کشوری مستقل است که در ریویرا فرانسه واقع شده است. این کشور به عنوان یک مرکز تجاری و اقتصادی پر رونق شهرت دارد. موناکو یکی از ایده آل ترین مکانهای اقامتی برای افرادیست که مایلند در یک مکان امن اروپایی با امکانات تفریحی با کیفیت عالی، آب و هوای مطبوع و سیستم مالیاتی مطلوب اقامت داشته باشند. هیچگونه مالیات بر درآمد شخصی به ساکنان موناکو تعلق نمی گیزد، و این امر موجب شده تا افرادی که ارزش خالص دارایی شان بالاست، شاهنشاهی موناکو را به عنوان محل زندگی اصلی خود انتخاب کنند.

مدیران تجارت بین الملل، سرمایه گذاران، افراد برجسته و همچنین شهروندان مرفه در سراسر جهان اقامت یا تابعیت را ابزاری قدرتمند برای برنامه ریزی بین المللی مالیاتی و پشتوانه ای امن در نظر می گیرند به ویژه در شرایطی که ماندن در زادگاه غیرقابل تحمل شود.

مسافرت بدون نیاز به ویزا به بیش از 160 کشور، از جمله ایالات متحده آمریکا

تابعیت مونکا امکان سفر بدون ویزا به بیش از 160 کشور جهان از جمله ایالات متحده آمریکا، کانادا، کشورهای منتخب در خاورمیانه، آفریقا و آسیا، به علاوه اکثریت کشورهای آمریکای شمالی، مرکزی و جنوبی را میسر می سازد.

کیفیت بهتر زندگی برای خانواده

موناکو کشوری امن است که در حدود 18 کیلومتری شرق نیس، در جنوب فرانسه واقع شده است. موناکو یک عضو غیررسمی منطقه شینگن است، و مکانی محبوب برای گذراندن تعطیلات برای اروپاییان و افراد ثروتمند است که به خاطر آب و هوای گرم و آفتابی آن در طول سال به این کشور می روند. موناکو از زیرساخت های مدرنی برخوردار است، از خدمات تلفن و اینترنت گرفته تا امنیت بانکی تا مسیرهای هوایی و دریایی برای مقصد های بین المللی.

موناکو به داشتن اقتصادی پررونق، کیفیت زندگی بالا و استاندارد های زندگی بالا شناخته می شود. اقتصاد موناکو مبتنی بر خدمات است، و گردشگری و خدمات مالی دو صنعت اصلی این کشور هستند.

بهشت مالیاتی

موناکو هیچگونه مالیات بر درآمد، مالیات بر دارایی، مالیات محلی، مالیات بر اموال و مالیات بر سود سرمایه از افراد نمی گیرد. مالیات شرکت و مالیات بر ارث در مقایسه با سایر کشورها حداقل است.

فقدان مالیات بر درآمد شخصی در این کشور تعداد قابل توجهی از ساکنان ثروتمند کشورهای اروپایی را به خود جذب کرده است، افرادی که بیشتر درآمد خود را از فعالیت خارج از موناکو به دست می آورند. افراد خاص مانند رانندگان فرمول یک و افراد مشهور در سطح بین المللی توجه بسیاری را به خود جلب می کنند، اما اکثریت قریب به اتفاق آنها افراد ثروتمند کمتر شناخته شده ای مانند کارآفرینان، مدیران بازرگانی، متخصصان خدمات مالی و بازنشستگان هستند.

اقامت دائم / تابعیت موناکو

داشتن اقامت به متقاضی اجازه می دهد تا هر زمان که بخواهد در موناکو زندگی کند. پس از ده سال اقامت دائم، متقاضی می تواند تقاضای تابعیت کند.

برای دریافت کارت اقامت دائم همه متقاضیان باید محل اقامت خود را نشان دهند. اثبات محل اقامت ممکن است مستلزم خرید املاک و مستغلات محلی یا اجاره آپارتمان برای حداقل یک سال باشد یا اینکه فرد مدیر شرکت باشد و مستغلات شرکت در موناکو را در اختیار داشته باشد یا مدرکی ارایه کند که تایید کند فردی از نزدیکان متقاضی که متقاضی قصد دارد در موناکو با او زندگی کند، صاحب یک ملک است یا ملکی را اجاره کرده است.

علاوه بر این، کلیه متقاضیان باید برای اقامت در موناکو خودکفایی مالی داشته اشند. خودکفایی مالی را می توان با واریز حداقل 500000 یورو به حساب بانکی محلی به نام متقاضی ثابت کرد یا اینکه متقاضی ثابت کند در یک شرکت موناکو استخدام شده است یا ثابت کند یک شرکت جدید در موناکو راه اندازی می کند که حداقل ده شغل جدید ایجاد می کند یا فردی از نزدیکان متقاضی که متقاضی قصد دارد در موناکو با او زندگی کند یک نامه پشتیبانی از متقاضی ارایه کند.

موناکو هیچ محدودیتی در مورد افتتاح حسابهای بانکی یا خرید املاک و مستغلات توسط خارجیان اعمال نمی کند. رسیدگی به درخواست بین دو تا پنج ماه طول می کشد.

اقامت / تابعیت موناکو

هر کسی که حداقل 16 سال سن داشته باشد و بخواهد بیشتر از سه ماه در طول یک سال در موناکو اقامت داشته باشد یا در این کشور خانه بگیرد، باید از مقامات موناکو درخواست اجازه اقامت کند.

موناکو، یک دولت-شهر در مدیترانه است که در ساحل کوتور در جنوب فرانسه واقع شده است. این کشور عضو غیر رسمی منطقه شینگن است. این کشور به دلیل داشتن امکانات تفریحی با با کیفیت عالی، آب و هوای مطبوع و سیستم مالیاتی مطلوب یکی از ایده آل ترین مکان های اقامتی در اروپا محسوب می شود.

هیچگونه مالیات بر درآمد شخصی به ساکنان موناکو تعلق نمی گیرد، و این امر موجب شده تا افرادی که ارزش خالص دارایی شان بالاست، شاهنشاهی موناکو را به عنوان محل زندگی خود انتخاب کنند. این کشور قوانین ساده ای وضع کرده است تا فرایندی کارآمد ایجاد کند که متقاضیان بتوانند اجازه اقامت و در صورت تمایل شهروندی موناکو را بدست آورند.

کارت اقامت دائم موناکو (“Carte de Sejour”) به متقاضیان اجازه می دهد تا به مدت نامحدود در موناکو زندگی کنند. با اثبات محل اقامت و اثبات خودکفایی مالی اقامت دائم به فرد اعطا می شود.

افراد متمول دارای که از جایگاه معتبری برخوردارند، می توانند پس از ده سال اقامت دائم، تابعیت و گذرنامه موناکو دریافت کنند.

نامزدهای واجد شرایط شامل مدیران تجارت بین المللی، سرمایه گذاران، کارآفرینان، شخصیت های رسمی، افراد مشهور و افراد مهم هستند- که بسیاری از آنها در سراسر جهان فعال هستند – که حداقل شرایط درخواست را داشته باشند.

متقاضیان اقامت یا تابعیت را ابزاری قدرتمند برای برنامه ریزی بین المللی مالیاتی و پشتوانه ای امن در نظر می گیرند به ویژه در شرایطی که ماندن در زادگاه غیرقابل تحمل شود.

شرایط درخواست / واجدین شرایط

به منظور کسب شرایط برای درخواست اقامت، متقاضی باید حداقل 16 سال سن داشته باشد و سابقه کیفری نداشته باشد. متقاضی اصلی همچنین می تواند افراد وابسته خود را به درخواست اقامت یا تابعیت اضافه کند، از جمله همسر یا شریک زندگی در یک رابطه طولانی و پایدار، فرزندان و تحت شرایط خاص والدین.

پس از ده سال اقامت دائم، متقاضی می تواند درخواست تابعیت کند.

الزامات برنامه

کلیه متقاضیان اقامت موناکو باید مدارکی برای تایید محل اقامت ارایه کنند. محل اقامت باید متناسب با اندازه خانواده متقاضی باشد. اثبات محل اقامت می تواند به اشکال زیر صورت گیرد:

اثبات محل اقامت / گزینه شماره 1: خرید املاک و مستغلات. متقاضی در زمینه املاک در موناکو سرمایه گذاری می کند. مبلغ حداقلی برای ارزش معامله وجود ندارد، اما باید بدانید که املاک و مستغلات در موناکو به دلیل کوچک بودن دولت-شهر، در میان گرانترین املاک در کل اروپا هستند. سند مالکیت املاک و مستغلات که باید در زمان تشکیل پرونده اقامت / تابعیت ارائه شود، یک نسخه از قرارداد خرید / سند را شامل می شود.

 

اثبات محل اقامت / گزینه شماره 2: اجاره املاک و مستغلات. متقاضی یک آپارتمان را برای مدت زمان حداقل یک سال اجاره می کند. اندازه آپارتمان باید برای اندازه خانواده متقاضی کافی باشد. به عنوان مثال متقاضی با یک خانواده چهار نفره باید یک آپارتمان با حداقل 2 اتاق خواب اجاره کند تا بتواند محل اقامت خود را اثبات کند. حداقل هزینه اجاره ماهانه که باید تأمین شود وجود ندارد. مدارک اجاره آپارتمان که باید در زمان ثبت درخواست اقامت / تابعیت ارائه شود شامل یک نسخه از قرارداد اجاره است.

 اثبات محل اقامت / گزینه شماره 3: مالکیت املاک و مستغلات شرکت ها. متقاضی مدیرعامل یا مالک یک شرکت است که این شرکت یک خانه یا آپارتمان را در موناکو تحت اختیار دارد. سند مالکیت املاک و مستغلات متعلق به شرکت، که در زمان تشکیل پرونده اقامت / تابعیت ارائه می شود، شامل یک نسخه از قرارداد خرید / سند است.

اثبات محل اقامت / گزینه شماره 4: زندگی با خویشاوند نزدیک. متقاضی نزد یکی از خویشاوندان نزدیک، همسر یا شریک زندگی خواهد ماند. مدرکی که در زمان تشکیل پرونده اقامت / تابعیت ارائه می شود، سندی که توسط صاحب ملک امضا شده و یک نسخه از قرارداد خرید یا قرارداد اجاره صاحبخانه را شامل می شود.

علاوه بر اثبات محل اقامت، هر متقاضی باید خودکفایی مالی خود را اثبات کند. هدف اینست که متقاضی به دولت موناکو نشان دهد می تواند هزینه های خود و خانواده خود را طی مدتی که در موناکو زندگی می کنند، تأمین کنند.

اثبات خودکفایی مالی / گزینه شماره 1: سپرده حساب بانکی. متقاضی یک حساب بانکی به نام خود در یکی از بانکهای متعدد موناکو باز می کند و حداقل 500000 یورو سپرده گذاری می کند. مبلغ واقعی به بانک انتخاب شده بستگی دارد. برخی از بانکها مبلغ بالاتری را به عنوان حداقل میزان سپرده تعیین می کنند. موناکو هیچ محدودیتی در مورد افتتاح حسابهای بانکی یا خرید املاک و مستغلات توسط خارجی ها اعمال نمی کند. تایید سپرده بانکی که باید در زمان ثبت درخواست اقامت / تابعیت ارائه شود، یک نامه رسمی است که توسط بانک موناکو صادر شده است.

اثبات خودکفایی مالی / گزینه شماره 2: قرارداد استخدام. متقاضی باید نشان می دهد در شرکتی در موناکو استخدام شده و حقوق می گیرد. متقاضی باید در زمان ثبت درخواست اقامت / تابعیت، یک کپی از قرارداد استخدام و نامه ای که توسط دولت موناکو صادر شده و به شرکت اجازه می دهد کار را به متقاضی پیشنهاد دهد، ارایه کند.

اثبات خودکفایی مالی / گزینه شماره 3: راه اندازی شرکت. متقاضی می تواند یک شرکت جدید در موناکو راه اندازی کند که حداقل ده شغل جدید به شهروندان یا ساکنان موناکو ارائه دهد. مجوز راه اندازی شرکت جدید از دولت گرفته می شود. برای تایید شرکتی که قرار است تشکیل شود یک کپی از مجوز دولت باید در زمان ثبت درخواست اقامت / تابعیت ارائه شود.

اثبات خودکفایی مالی / گزینه شماره 4: حمایت از نزدیکان. متقاضی از طرف یکی از اقوام نزدیک، همسر یا شریک زندگی، پشتیبانی مالی می شود.

مهلت زمان رسیدگی به درخواست تقریباً دو تا پنج ماه طول می کشد، و در صورت انتخاب روش راه اندازی شرکت ممکن است بیشتر طول بکشد؛ مشروط بر اینکه کلیه اسناد و مدارک تکمیل شده باشد و اثبات خودکفایی مالی و محل سکونت تایید شده باشد.

جدول زمانبندی درخواست و پرداخت ها

مرحله 1 – تهیه اسناد. طی این مرحله، کلیه مدارک پشتیبانی مانند گواهی تولد، گواهی ازدواج و طلاق و همچنین گواهی عدم سوء پیشینه که باید همراه با درخواست ارائه شود، جمع آوری می شود. همچنین، مدارک مربوط به اثبات محل اقامت و خودکفایی مالی تهیه می شود. تمام فرم های درخواست تکمیل می شود. این مرحله تقریباً دو تا سه هفته طول می کشد.

مرحله 2 – مصاحبه رسمی در موناکو. تقریباً سه تا پنج هفته پس از ارسال درخواست، متقاضی برای مصاحبه رسمی در موناکو دعوت می شود. در این مصاحبه از متقاضی در مورد تحصیلات، سابقه کار، فرزندان (در صورت وجود)  والدین و سایر اعضای خانواده سوال خواهد شد. در این جلسه کلیه اسناد پشتیبان جمع آوری شده در مرحله 1 به دولت موناکو تحویل داده می شود.

مرحله 3 – بررسی و تأیید انطباق. در این مرحله مقامات موناکو کلیه بررسی های لازم را انجام می دهند. این مرحله تقریباً شش تا هشت هفته طول می کشد. پس از پایان این مرحله و در صورت تأیید کلیه مدارک، متقاضی کارت اقامت خود را دریافت می کند (“Carte de Sejour”).

مرحله 4 – درخواست شهروندی. پس از گذشت ده سال از اقامت دائم، متقاضی می تواند در صورت تمایل درخواست تابعیت موناکو را ارائه دهد.

روند درخواست اقامت حدوداً دو تا پنج ماه طول می کشد.

چرا موناکو؟

موناکو با آب و هوای گرم و پایدار و موقعیت جغرافیایی مناسب، مکانی جذاب برای اقامت محسوب می شود. موناکو با داشتن بیش از 300 روز آفتابی در سال، یکی از آفتاب گیرترین مکانهای اروپا شناخته می شود. این کشور از سه طرف با فرانسه همسایه است و از طرف دیگر با دریای مدیترانه هم مرز است. پرجمعیت ترین منطقه در موناکو، مونت کارلو است.

همچنین موناکو به دلیل قوانین مالیاتی خود به عنوان زمین بازی افراد ثروتمند و مشهور شناخته می شود. در سال 2014 گفته شد که حدود 30٪ از جمعیت موناکو میلیونر هستند. این کشور هیچگونه مالیات بر درآمد ندارد و مقدار مالیات تجاری پایین است.

آب و هوای مطبوع، مناظر زیبا و امکانات قماربازی در موناکو منجر شده این ایالت به یک مرکز گردشگری و تفریحی برای ثروتمندان بدل شود. در سالهای اخیر، موناکو به یک مرکز بزرگ بانکداری تبدیل شده و تلاش کرده با بهره گیری از خدمات و صنایع کوچک با ارزش افزوده بالا و غیر آلاینده اقتصاد خود را توسعه ببخشد.

موناکو همچنین میزبان مسابقات سالانه اتومبیلرانی “Grand Prix موناکو” است.

مزایای اقامت موناکو

زندگی در موناکو: اقامت دائم به اتباع اتحادیه اروپا و اتباع غیر اتحادیه اروپا اجازه می دهد در موناکو اقامت دائم داشته باشند. پس از دریافت کارت اقامت موناکو متقاضی می تواند کل خانواده را تحت پوشش قرار دهد: افراد تحت تکفل واجد شرایط شامل همسر یا شریک زندگی، فرزندان و تحت شرایط خاص والدین هستند.

سفر بدون ویزا: تابعیت موناکو امکان سفر بدون ویزا به بیش از 160 کشور جهان از جمله ایالات متحده آمریکا، کانادا، کشورهای منتخب در خاورمیانه، آفریقا و آسیا و همچنین اکثر کشورهای آمریکای شمالی، مرکزی و جنوبی را فراهم می کند.

پیگیری سریع درخواست: همه درخواست های اقامت در زمان کوتاهی توسط دولت موناکو بررسی می شوند. پیگیری درخواست اقامت تقریباً دو تا پنج ماه از تاریخ تشکیل پرونده طول می کشد.

ساختار مالیاتی مطلوب: موناکو هیچگونه مالیات بر درآمد، مالیات بر دارایی، مالیات محلی، مالیات بر اموال و مالیات بر سود سرمایه از افراد نمی گیرد. مالیات شرکت و مالیات بر ارث در مقایسه با سایر کشورها حداقل است.

فقدان مالیات بر درآمد شخصی در این کشور تعداد قابل توجهی از ساکنان ثروتمند کشورهای اروپایی را به خود جذب کرده است، افرادی که بیشتر درآمد خود را از فعالیت خارج از موناکو به دست می آورند.

بی نیاز از پرداخت هزینه به دولت: برخلاف دیگر برنامه های درخواست تابعیت  از طریق سرمایه گذاری، دولت موناکو از متقاضیان پولی دریافت نمی کند، منظور کمک های غیر قابل استرداد به دولت است.

سطح بالای زندگی: موناکو به دلیل دسترسی به مدارس خصوصی معتبر، مراکز درمانی خصوصی معتبر و داشتن کمترین میزان جرم و جنایت در اروپا، سطح زندگی بسیار بالایی را برای شهروندان فراهم می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.