سایت رسمی گروه مشاوره ی توسعه و طراحی تجاری DABD Group، ارائه دهنده ی خدمات مهاجرت و تبلیغات

سوئیس کشوری برای مهاجرت

 

سوئیس، کشوری در قلب اروپا، دارای از دیر باز مقصد مهاجران بوده است. در نتیجه اوضاع اقتصادی و سیاسی پایدار، مقر اصلی بسیاری از شرکتهای چند ملیتی در سوئیس واقع شده اند. سوئیس به دلیل داشتن دانشگاه های مشهور، در تحقیق و توسعه پیشتاز است. به دلیل ثبات بازار کار این کشور، افراد زیادی از کشورهای مختلف برای زندگی و کار به سوئیس می آیند.

کار در سوئیس

هر کسی که مایل است در سوئیس کار کند، لازم است برای کسب شغلی درآمدزا ابتدا مجوز کار دریافت کند.

علاوه بر مجوز کار معتبر، افرادی که به ویزا نیاز دارند، برای ورود به سوئیس باید ویزای معتبر داشته باشند.

چه کسانی می توانند در سوئیس کار کنند؟

سوئیس برای اعطای اجازه کار به نیروهای خارجی، یک سیستم دوگانه دارد:

اتباع اتحادیه اروپا/ اتحادیه تجارت آزاد اروپا در صورت کسب اجازه قانونی، در دسترسی به بازار کار از اولویت برخوردار هستند.

علاوه بر نیروی کار اتحادیه اروپا و اتحادیه تجارت آزاد اروپا، اتباع سایر کشورها (به اصطلاح اتباع کشور های ثالث) مجاز هستند به بازار کار سوئیس وارد شوند، اما باید شرایط زیر را دارا باشند:

ضوابط پذیرش اتباع کشورهای ثالث

کارکنانی که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا / اتحادیه تجارت آزاد اروپا می آیند، تنها در سمت های ارشد مدیریتی، به عنوان متخصص یا دیگر کارکنان شایسته می توانند در سوئیس کار کنند. مجوزها در جهت منافع کلی اقتصاد سوئیس اعطا می شوند.

  1. افرادی که دارای مدرک دانشگاهی یا مدرکی از موسسات آموزش عالی هستند، بعلاوه چندین سال تجربه حرفه ای دارند برای کار در سوئیس شایسته شناخته می شوند. بسته به حرفه یا تخصص، افرادی که آموزش ویژه دیده اند و چندین سال تجربه حرفه ای دارند نیز مورد تایید قرار می گیرند.
  2. کارمندان خارجی از حقوق و دستمزد و شرایط کاری مشابه با اتباع سوئیس برخوردار می شوند.
  3. اتباع کشورهای ثالث تنها زمانی موفق به دریافت مجوز می شوند که هیچ فرد سوئیسی یا دارای تابعیت اتحادیه اروپا / اتحادیه تجارت آزاد اروپا برای شغل مورد نظر در دسترس نباشد.
  4. تعداد مجوزهای کاری صادر شده برای اتباع کشورهای ثالث در سوئیس محدود است.

 

قانون 8 روز

اساساً در مورد خدمات فراملیتی در صورتی که حداکثر تا هشت روز ارائه شوند، هیچ الزامی برای اجازه کار وجود ندارد. با این حال، ممکن است برای ورود ویزا لازم باشد. لطفا شرایط ویزای معتبر را بررسی کنید. در زمینه های خاص اجازه کار از همان روز اول لازم است. لطفاً از مراجع دی صلاح اطلاع کسب کنید که آیا به اجازه کار احتیاج دارید یا خیر.

هیچ کاری بدون مجوز امکان پذیر نیست

هر کس که بدون اجازه کار در سوئیس مشغول به کار شود، مجازات می شود (حبس تا یک سال یا جریمه نقدی). این امر در مورد کارفرمایی که بدون اجازه کار یک تبعه خارجی را استخدام می کند نیز صدق می کند.

هر کس که به طور غیرقانونی در سوئیس اقامت داشته باشد، به اخراج از سوئیس و ممنوعیت ورود به منطقه شینگن محکوم می شود.

چگونه و کجا می توان برای اجازه کار درخواست دارد؟

در سوئیس کارفرمایان مسئول دریافت مجوز کار هستند. آنها درخواست خود را به بازار کار یا مقامات اداره مهاجرت در ایالت مربوطه ارسال می کنند. این مقامات اطلاعاتی را در مورد روش کار و اسناد مورد نیاز ارائه می دهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.