سایت رسمی گروه مشاوره ی توسعه و طراحی تجاری DABD Group، ارائه دهنده ی خدمات مهاجرت و تبلیغات

تحصیل و زندگی در مالتا

درباره ی مالت

مالت کشوری در جنوب اروپا درمرکز دریای مدیترانه در 80 کیلومتری جنوب سیسیل و 333 کیلومتری (207 مایل) شمال لیبی قرار دارد. موقعیت مالت از اهمیت استراتژیک زیادی در طول تاریخ برخوردار بوده . مالت در سال 1964 از پادشاهی انگلستان استقلال یافت و در سال 1974 به جمهوری تبدیل شد. مالت یک مکان توریستی با مناطق تفریحی و آثار تاریخی متعدد از جمله 9 مکان میراث جهانی یونسکو است.

جمهوری مالت کشوری در اروپای جنوبی است که متشکل از مجمع الجزایر در مرکز مدیترانه است ، از جنوب با سیسیل ، از طرف شرق با تونس ، از شمال با لیبی  و از غرب با جبل الطارق و اسکندریه مرز مشترک دارد. ضلع شرقی پایتخت مالت والتا است و جمعیت  پایتخت این کشور 6098 نفر است. مردم مالت عموماً اهل مالت هستند اما اقلیتی از انگلیس نیزوجود دارند. رئیس جمهور فعلی این کشور جورج ابلا و نخست وزیر لارنس گونزی است. دولت به عنوان جمهوری پارلمانی فعالیت می کند. مالت دارای ذخایر غنی سنگ آهک ، یک صنعت گردشگری غنی ، تولید فیلم و تولید لوازم الکترونیکی است. آنها ماهیتی رو به پیشرفت دارند و برای افزایش سطح استفاده از فناوری در چندین صنعت گام برداشته اند.

 

حقایق مهم در مورد مالت

 

 • پایتخت مالت والتا است.

مالت 412000 نفر جمعیت دارد.●

 • مالت در سال 1980 توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی ثبت شد.
 • تولید ناخالص ملی در مالت 8.3 میلیارد است.
 • دولت به عنوان جمهوری پارلمانی فعالیت می کند.
 • زبان رسمی انگلیسی و مالتی است.
 • زبان های ثانویه فرانسوی ، ایتالیایی ، آلمانی و اسپانیایی است.

 

آب و هوای مالت

آب و هوا در مالت عمدتا توسط دریای مدیترانه تعیین می شود اما به طور معمول مطبوع و دلپذیراست و به همین دلیل گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. به طور کلی فصول مختلف آب و هوای متغیر دارند. تابستان ها بسیار گرم و خشک ، زمستان ها بارانی و پاییز مرطوب و گرم است. فصل بارندگی معمولاً از اکتبر تا مارس است.

 

واحد پول مالت

یورو واحد رسمی پول مالت است که با کد ایزو 4217 نشان داده میشود و در سال 2008 جایگزین لیر مالت شد. لیر مالت زود جای پوند مالت را گرفت.

 

 

 

دین در مالت

مسیحیت، مذهب غالب در مالت است که بزرگترین فرقه آن کاتولیک رومی میباشد. سایر ادیان مشاهده شده شامل یهودیان ، مسلمانان ، مقدسین روزهای اخیر، شاهدان یهوه ، بودایی ها و پیروان دین بهایی میباشند. آزادی دین در مالت رعایت می شود و به ساکنان اجازه داده می شود هر دینی را که تمایل دارند انتخاب  کنند.

 

تحصیل در مالت

آموزش عالی در مالت

تحصیلات عالیه در مالت شکل گرفت و تحت تأثیر سیستم آموزشی انگلیس که زمانی بخشی از این کشور بود قرار گرفت.در سال 1996 ، رایانه ها معرفی شدند ، که تحول بزرگی در محیط دانشگاه ایجاد کردند و درهای زیادی را برای مشاغل در زمینه هایی مانند سیستم های اطلاعات رایانه ای ، فناوری و برنامه نویسی پیشرفته  گشودند. موسسه آموزشی در مالت که مدرک لیسانس علوم را ارائه می دهد دانشگاه مالت است. این دانشگاه عضو انجمن دانشگاه های مشترک المنافع است و تنها موسسه آموزش عالی در این منطقه است. پذیرش در دانشگاه با توجه به نتایج آزمون ورودی دانش آموزانی که می خواهند در بیشتر رشته ها مسیرهای شغلی را دنبال کنند تعیین می شود ، اما می تواند بر اساس سطح بلوغ و تجربه در زمینه هایی مانند هنر و علوم باشد. سیستم دانشگاه به 14 دانشکده و حوزه تحصیلی مختلف از جمله رشته های هنر ، آموزش ، مهندسی ، حقوق ، پزشکی ، رسانه و فناوری تقسیم میشود.

 

دانشگاه های محبوب در مالت

انتخاب اغلب مردم دانشگاه مالت است، مگر اینکه برای تحصیل به خارج از کشور سفر کنند.

 

شهریه

هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد هنریا بازرگانی با 8 واحد 1080 یورو، برای دوره های علوم 1360 یورو است. دوره های کارشناسی تمام وقت برای شهروندان مالت و اتحادیه اروپا رایگان است. همچنین دانشجویان مالت که در دوره های آموزش عالی در مالت ثبت نام کرده اند حق دریافت کمک هزینه تحصیلی را دارند.

 

واجد شرایط بودن برای ویزاهای دانشجویی

شرایط واجد شرایط بودن ویزای دانشجویی نسبتاً ساده است ، اما یک لیست طولانی از مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا وجود دارد. برخی از این موارد عبارتند از:

 

 • گذرنامه اصلی که توسط دولت مالت شناخته شده است.
 • یک کپی از صفحات حاوی اطلاعات مهم در گذرنامه
 • یک قطعه عکس گذرنامه.
 • یک فرم درخواست ویزای دانشجویی امضا شده.
 • دعوت نامه یا نامه تأیید رسمی دوره از مرکز آموزشی که دانشجو قصد تحصیل در آن را دارد.
 • اثبات تمکین مالی برای دوره های برنامه ریزی شده.
 • اعلامیه رسمی از مدرسه یا کالج که نشان دهد دانشجو متقاضی است.
 • تأیید آدرس فعلی.
 • اطلاعات دیگر در صورت نیاز.

به دلیل حجم زیادی از اسناد و مدارک دقیق مورد نیاز اداره مهاجرت در مالتا ، مهم است که دانشجو چندین هفته یا چند ماه قبل از برنامه ریزی برای حضور ، تمام این اطلاعات را جمع آوری کنند تا منجر به اتلاف وقت نشود. بمحض اماده بودن مدارک ، ویزای دانشجویی معمولاً بدون تأخیر به شما تحویل داده میشود.

 

چرا تحصیل در مالت؟

مالت را “گوهر پنهان مدیترانه” می نامند ، زیرا توسط مکانهای جغرافیایی جالبی مانند سیسیل و اسکندریه احاطه شده است ، و همچنین این شهر به خودی خود زیباست. علاوه بر این ، مکانی عالی برای مطالعه است که به دلیل چشم انداز طبیعی ، دریاچه های زیبا و مناظر جلوی اقیانوس ، از بقیه جهان جدا شده است. بیمه درمانی برای ساکنان مالت کاملاً رایگان است. دانشجویان بین المللی به برخی از بیمه های خصوصی نیاز دارند ، اما مراقبت های بهداشتی در مالت به عنوان پنجمین رده برتر جهانی شناخته شده است. مالت کشوری نسبتاً صلح آمیز است که با زیبایی ها احاطه شده است و طیف گسترده ای از انتخاب های شغلی دانشجویان برای تمرکز بر روی آنها وجود دارد. رشته الکترونیک و فناوری رایانه مانند رشته های آموزش، مهندسی و پزشکی در حال تبدیل شدن به یک رشته بسیار محبوب است. تحصیلات در دانشگاه مالت این اجازه را به دانشجویان میدهد تا گزینه های زیادی برای هر رشته که  میخواهد داشته باشند. برخی از دانشجویان پس از اتمام تحصیل خود تصمیم می گیرند که در مالت اقامت دائم داشته باشند. دلایل زیادی برای این امر وجود دارد ، یکی از آنها مراقبت های بهداشتی رایگان و سایرعواملی است که باعث جذب مالت به خانه دائمی خود می شود چه بخواهید درمالت تحصیل یا برای همیشه در آنجا زندگی کنید ، مالت چیزهای زیادی برای ارائه دارد که نوعی تجربه آموزشی است که شما به هرگز فراموش نخواهید کرد.

 

هزینه ی زندگی

در زیر می توانید برخی از شاخص های اساسی هزینه زندگی در مالت را مشاهده کنید. هزینه واقعی زندگی بسته به انتخاب و سبک زندگی شما متفاوت خواهد بود

 

هزینه اساسی ماهانه زندگی

● اجاره در یک آپارتمان مشترک:   200-505 EUR

● خدمات:   28 EUR

● اشتراک اینتزنتی:  34 EUR

● حمل و نقل محلی:  26 EUR

● فست فود:  8 EUR

● بلیط سینما:  9 EUR

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.