سایت رسمی گروه مشاوره ی توسعه و طراحی تجاری DABD Group، ارائه دهنده ی خدمات مهاجرت و تبلیغات

تحصیل در ایتالیا

چرا ایتالیا

چرا باید در ایتالیا تحصیل کرد؟ تحصیل در ایتالیا با طیف گسترده ای از دانشگاههای عالی در سراسر این کشور که از دانشجویان برای تحصیل در هر موضوع قابل تصور استقبال می کنند ، بسیار قابل احترام است. ایتالیا به عنوان یکی از کاتالیزورها در اصلاح آموزش عالی اروپا ، نقش مهم آکادمیک را ایفا کرده است. دانشجویان در ایتالیا نه تنها در کلاس ، بلکه از طریق زندگی روزمره در این مکان پویا و باورنکردنی دانش ارزشمندی کسب می کنند. سیستم آموزش و پرورش در ایتالیا چگونه است؟ دوره اول: مدارک کارشناسی در ایتالیا (3 سال) و مدارک تک دوره ای (5-6 سال) دوره دوم: مدارک کارشناسی ارشد در ایتالیا (2 سال) و کارشناسی ارشد(2سال). شهریه بین المللی در ایتالیا چقدر است؟  شهریه از 2000 یورو – 4000 یورو متغیر است زیرا میزان شهریه به دانشگاه و همچنین به دوره تحصیلی انتخابی بستگی دارد. فرصت های شغلی نیمه وقت / تمام وقت در ایتالیا چگونه است؟ در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی مانند فرانسه ، آلمان و … کمتر است. مشاغل نیمه وقت نادر است. ویزای کار پس از فارغ التحصیلی چگونه است؟ اگر موفق به کسب شغل قبل یا بعد از فارغ التحصیلی شوید ، این امکان را دارید که ویزای خود را از دانشجویی به کار تبدیل کنید.

 

درباره ایتالیا

ایتالیا کشوری زیبا است که در جنوب غربی اروپا ، در شبه جزیره آپنین قرار دارد. این کشور از سرزمین اصلی ایتالیا و جزایر اطراف آن تشکیل شده است. این کشور تقریباً تا سواحل شمال آفریقا به سمت جنوب امتداد دارد.

این کشور در میان 8 کشور صنعتی جهان قرار دارد که میزبان بسیاری از بزرگترین شرکتها و امکانات تحقیقاتی در جهان است. ایتالیا دارای یک سنت و تاریخ فرهنگی غنی و همچنین بسیاری از میراث جهانی است که ممکن است مایل باشید در طول اقامت خود از آنها دیدن کنید.

مهمترین جاذبه های گردشگری ایتالیا عبارتند از:

▪ کولوسئوم: بزرگترین و مشهورترین آمفی تئاتر در جهان روم ، ساخته شده در قرن اول میلادی.

▪ کانالهای ونیز: “شهر آب” ، به نام ونیز ، بیش از 150 کانال دارد. اصلی ترین جاذبه های گردشگری گوندولاهای رمانتیک و معماری ایتالیایی در امتداد کانال بزرگ است.

▪ پمپئی: شهری که در سال 79 میلادی ، هنگامی که آتشفشان وزوو فوران کرد ، پوشیده از خاکستر و خاک بود. این شهر در زیر خاکستر حفظ شد.

▪ برج پیزا: ساخت آن از سال 1173 آغاز شد و بلافاصله پس از فرو ریختن برج به دلیل زیربنای نامناسب ، شروع به غرق شدن کرد.

دانشگاه های ایتالیا

ایتالیا دارای مجموعه ای از کالج ها و دانشگاه های درسطح جهانی است. امروزه بیش از 137 موسسه آموزش عالی در سراسر کشور وجود دارد که 61 مورد از آنها دانشگاه های دولتی تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش و 30 دانشگاه غیر دولتی است. قدیمی ترین دانشگاهی که همچنین به عنوان راهگشای سیستم فعلی دانشگاه در کشور شناخته می شود ، دانشگاه بولونیا است که همانطور که قبلا ذکر شد ، به سال 1088 باز می گردد. برجسته ترین موسسات آموزش عالی دولتی عبارتند از:

Milano-Bicocca دانشگاه

SDA Bocconiدانشگاه

دانشگاه ساپینزا رم

Degli Studi di Milano دانشگاه

 

ویزا

بسته به ملیت خود ، برای تحصیل در ایتالیا نیاز به گرفتن ویزا دارید. اگر اهل یکی از کشورهای اتحادیه اروپا یا افتا هستید (ایسلند ، لیختن اشتاین ، نروژ و سوئیس) نیازی به ویزا ندارید. اگر اهل کشور دیگری هستید ، نیاز به ویزا خواهید داشت. همه دانشجویان باید جزئیات محل اقامت ، اثبات ثبات مالی و یک بیمه نامه جامع بیمه درمانی را ارائه دهند.

اگر دانشجوی غیر اتحادیه اروپا یا افتا هستید ، باید ویزا بگیرید و مجوز اقامت خود را دریافت کنید. این کار باید ظرف 8 روز از ورود شما به کشور انجام شود. می توانید برای این کار در اداره پست شهر محل اقامت جدید خود اقدام کنید.

دانشجویانی که از کشورهای اتحادیه اروپا یا افتا هستند ، نیازی به درخواست مجوز اقامت ندارند. با این حال، اگر قصد دارید بیش از 3 ماه اقامت داشته باشید، باید در Anagrafe (دفتر ثبت نام) در شهر محل اقامت خود ثبت نام کنید. اگر قصد انتقال اقامت دائم خود به ایتالیا را ندارید ، می توانید برای اقامت موقت ثبت نام کنید. اگر این گزینه را انتخاب کنید ، باید آنرا هر سال تمدید کنید. همچنین می توانید اقامت دائم خود را به ایتالیا منتقل کنید.

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا برای درخواست مجوز اقامت باید بیمه درمانی داشته باشند. برای دانشجویان بین المللی سه گزینه مختلف وجود دارد:

  • ثبت نام در اداره بهداشت ایتالیا (SSN) – می توانید این کار را در اداره بهداشت محلی خود (ASL) انجام دهید.
  • یک بیمه نامه بیمه درمانی خصوصی در کشور خود خریداری کنید – همیشه توصیه می شود این بیمه نامه توسط سفارت ایتالیا تأیید شود و به ایتالیایی یا انگلیسی ترجمه شود.
  • یک بیمه نامه درمانی خصوصی در ایتالیا خریداری کنید – شما می توانید این کار را قبل یا بعد از ورود انجام دهید ، اما برای درخواست مجوز اقامت به آن نیاز دارید.

زبان

زبان ملی ایتالیا، ایتالیایی است ، بنابراین یک فرصت عالی برای یادگیری زبان دیگری است. داشتن چندین زبان یک مهارت خارق العاده است و برای رزومه شما عالی است!

اگر دوره شما به زبان ایتالیایی تدریس می شود ، باید مدارک مربوط به مهارت زبان خود را ارائه دهید. اگر نمی توانید این شواهد را ارائه دهید یا نیاز به بهبود مهارت های خود دارید ، بسیاری از موسسات دوره های زبان ارائه می دهند.

علاوه بر دوره هایی که به زبان ایتالیایی تدریس می شود ، تعداد زیادی نیز به زبان انگلیسی تدریس می شود. شما باید شواهدی ارائه دهید که مهارت های انگلیسی شما از استاندارد لازم برای دوره خاص شما برخوردار باشد. اگر این استانداردها را نداشته باشید ، بیشتر موسسات دوره هایی را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد مهارت های زبانی خود را ارتقا دهید.

اگر تحصیل در زبان انگلیسی را انتخاب کنید ، بازهم باعث می شود که از حضور در یک کشور جدید نهایت استفاده را ببرید. شما باید خود را در فرهنگ و سنت ها غوطه ور کنید. با تمام توان خود سعی کنید زبان ایتالیایی را انتخاب کرده و با مردم محلی تعامل داشته باشید تا به پیشرفت شما کمک کند. این باعث می شود که از وقت خود لذت بیشتری ببرید.

الزامات آزمون

شرایط زبان برای تحصیل در دانشگاه های ایتالیا

ایتالیایی

طبق مقررات ایتالیا در مورد دسترسی به تحصیلات دانشگاهی ، دانشجو باید دانش کافی از زبان ایتالیایی داشته باشند زیرا این زبان روتین آموزش است.

به طور کلی ، شما باید در طبقه بندی گذرنامه زبان Europass حداقل سطح ایتالیایی مربوط به B2 را داشته باشید. اگر سطح دانش زبان ایتالیایی شما مطابق با C1 یا C2 در طبقه بندی گذرنامه زبان Europass باشد ، از شرکت در آزمون زبان ایتالیایی معاف خواهید شد. تا زمانی که سطح دانش زبان ایتالیایی شما مطابق با C1 یا C2 نباشد همانطور که قبلاً توضیح داده شد ، لازم است در آزمون زبان ایتالیایی قبول شوید. این آزمون توسط موسسه ای که در آن تحصیل می کنید ، معمولاً در ماه سپتامبر برگزار می شود.پ

 

 

الزامات زبان انگلیسی

 

اگر برنامه یا دوره تحصیلی شما به زبان انگلیسی تدریس شود ، لازم است سطح تسلط خود به زبان انگلیسی را با ارائه نتایج دریافت شده در دوره های انگلیسی اثبات کنید. لطفاً ، همیشه با دانشگاه خود بررسی کنید که آیا تحصیلات انگلیسی شما برای تأمین این شرط کافی است یا خیر. اگر زبان انگلیسی زبان اول شما نیست یا اگر زبان آموزشی مقطع اول شما انگلیسی نیست ، از شما می خواهیم مدارکی در مورد تسلط شما به زبان انگلیسی ارائه دهید. متداول ترین مدرک آزمون آیلتس است.

 

حداقل نیاز به نمره

دانشجویان ممکن است براساس معدل تحصیلات قبلی خود رتبه بندی شوند. بنابراین ، همیشه با دانشگاه یا کالج مورد نظر خود در مورد حداقل نمره مورد نیاز برای کسب صلاحیت در برنامه تحصیلی مورد نظر خود تماس بگیرید.

 

محل اقامت

پس از مهاجرت به یک کشور جدید ، دشوارترین تصمیمیانتخاب محل زندگی است. قیمت خانه در ایتالیا با کشورهای اروپایی مانند سوئد و اتریش برابر است اما به طور کلی ارزان تر از ملک در انگلیس است.

 

انواع مسکن در ایتالیا

ایتالیا کشور بلوک های آپارتمانی است. خانه های جداگانه در ایتالیا مخصوص ویلا و مزارع است. قدمت بیشتر آنها صدها سال است و دارای یک قطعه زمین بزرگ و یک برچسب قیمت بزرگ هستند. آنها همچنین معمولاً به بازسازی جدی نیاز دارند. آپارتمان معمولی ایتالیایی دارای دو اتاق خواب با یک حمام است. اندازه اپارتمان به شهر بستگی دارد ، اما می توان انتظار داشت که بزرگ نباشد. بیشتر بلوک های آپارتمانی سه یا چهار طبقه ارتفاع دارند. در کل شرایط خوب است.

 

آپارتمانها

بسیاری از دانشجویان ترجیح می دهند آپارتمان پیدا کنند تا اینکه در خوابگاه های دانشگاه زندگی کنند. آپارتمانهای اجاره شده یک تجربه فرهنگی را ارائه می دهند که خوابگاهها نمی توانند آن را ارائه دهند و همچنین احساس آزادی برای دانشجویان فراهم می کند.

بسیاری از بهترین دانشگاه ها مسکن مناسب به همه دانشجویان خود ارائه نمی دهند. یافتن آپارتمان مستقل از دانشگاه ها اغلب مقرون به صرفه است. دانشجویان برای تهیه یک آپارتمان نیاز به زندگی با تعدادی هم اتاقی ها دارند. دانشگاه ها دارای ساختمان های آپارتمانی زیادی با استودیو ، زیر شیروانی ، یک اتاق خواب ، دو اتاق ، آپارتمان و یا چهار خوابه در مرکز ایتالیا هستند.

 

اتاقهای دانشجویی

ساختمانی مدرن است که دارای 60 مکان اقامتی تقسیم شده در 46 استودیو ، 1 آپارتمان دو اتاقه و 3 آپارتمان سه اتاقه است. این هتل در مجاورت یک پارک بزرگ ، امکانات ورزشی (استخرهای شنا ، سالن بدن سازی ، زمین های ورزشی) و فروشگاه های مختلف واقع شده است. این اقامتگاه به طور کلی پذیرای کارگران ، محققان ، دانشجویان دکتری و اساتیدی است که برای اقامت طولانی مدت به خوابگاه احتیاج دارند. همچنین دارای اتاق مهمان و سالن برای افراد معلول است.

 

 

هزینه های زندگی در ایتالیا 

 

تأمین مالی شیوه زندگی شما به عنوان دانشجو در ایتالیا نسبتاً آسان است. با این حال ، هزینه زندگی بسته به شهری که در آن قرار دارید متفاوت است. معمولاً شهرهای کوچکتری مانند بولونیا کاملا مقرون به صرفه هستند و شما می توانید با بودجه 900 یورو در ماه زندگی راحتی داشته باشید.

 

با این وجود ، شهرهای بزرگ تری مانند میلان بسیار گران قیمت هستند و شما برای داشتن یک سبک زندگی راحت باید حداقل 1200 یورو در ماه داشته باشید.

 

 

بورس تحصیلی برای تحصیل در ایتالیا

 

بورسیه ها و فرصت های مالی زیادی در ایتالیا وجود دارد که دانشجویان می توانند از آنها استفاده کنند. برخی از برنامه های بورس تحصیلی اغلب هم هزینه شهریه و هم هزینه زندگی را پوشش می دهند در حالی که برخی از موسسات گزینه های انعطاف پذیر شهریه را ایجاد می کنند و این امکان را برای دانشجویان فراهم می کند که تحصیلات خود را براحتی ادامه دهند. با این حال ، بیشتر برنامه های بورس تحصیلی بر اساس ارزیابی از نمرات قبلی وی یا بر اساس شایستگی به دانشجو اعطا می شوند.

 

هزینه های تحصیل در ایتالیا

هزینه های تحصیل در ایتالیا در مقایسه با سایر کشورهای اروپا به طور معمول کمتر است. اکثر موسسات آموزش عالی شهریه خود را تعیین می کنند اما وقتی صحبت از تحصیل در دانشگاه می شود ، دولت حداقل هزینه قانونی برای ثبت نام و حداکثر هزینه مشارکت دانشجویان را تعیین می کند که معمولاً از 20٪ بودجه دولت بیشتر نمی شود.

 

هزینه تحصیل متوسط ​​برای دانشگاه های دولتی به طور معمول بین 850 تا 1000 یورو سالانه بسته به موسسه و همچنین دوره است. از طرف دیگر ، دانشگاه های خصوصی کمی گران هستند و بین 1800 تا 4000 یورو در سال متغیر هستند.

 

کار در ایتالیا

اگر می خواهید برای تأمین هزینه تحصیل خود به عنوان دانشجوی اتحادیه اروپا به دنبال کار نیمه وقت باشید ، خوشحال خواهید شد که بدانید که به مجوز کار احتیاج ندارید. با این وجود ، در طول ترم نباید بیش از 20 ساعت در هفته کارکنید. با این حال ، شما آزاد هستید که در تعطیلات دانشگاه تمام وقت کار کنید.

از طرف دیگر ، فرصت های شغلی به دلیل مهر محدودیتی که اداره مهاجرت روی گذرنامه آنها می گذارد ، فقط به دانشجویان غیر اتحادیه اروپا محدود می شود. برخی از مشاغلی که دانشجویان بین المللی می توانند  به آن بپردازند شغل در بخش IT ، رسانه یا مهمانداری است. آنها همچنین می توانند در بخش پشتیبانی مرکز تماس و دستیار کتابخانه مشغول بکار شوند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.