سایت رسمی گروه مشاوره ی توسعه و طراحی تجاری DABD Group، ارائه دهنده ی خدمات مهاجرت و تبلیغات

تحصیل در اتحادیه ی اروپا، اسلونی

تحصیل در اسلوونی

اگر تصمیم بگیرید در اسلوونی تحصیل کنید ، از موقعیت عالی آن لذت خواهید برد ، بخشی از قلمرو آن در کنار کوه های آلپ و بخشی دیگر در کنار دریا. اسلوونی ، عضو اتحادیه اروپا از سال 2004 و همچنین عضو منطقه شینگن و منطقه یورو است . این وضعیت اسلوونی را به مقصدی ایده آل برای دانشجویان بین المللی تبدیل می کند که مایلند با کشف سایر مناطق اروپا مدرک تحصیلات عالی کسب کنند. علاوه بر این ، دانشجویان از پرداخت شهریه در برنامه های تحصیل تمام وقت در موسسات دولتی معاف هستند و از هزینه های تحصیل مقرون به صرفه در تحصیلات نیمه وقت و در موسسات خصوصی لذت می برند. اسلوونی در قلب اروپا کم و بیش در مرکز هندسی واقع شده است ، بین ایتالیا ، اتریش ، مجارستان و کرواسی. از طریق فرودگاه اصلی در لیوبلیانا (پایتخت) یا از فرودگاه های اطراف مانند گراتس ، وین ، کلاگنفورت ، با هواپیما به راحتی قابل دسترسی است. ونیز ، تریست یا زاگرب.حمل و نقل در اسلوونی بسیار ارزان است. محدودیت هایی در این مورد وجود دارد ، اما با کمی اطلاعات از افراد محلی می توانید بدون اینکه هزینه زیادی صرف کنید در اسلوونی سفر کنید. ممکن است اعتراف کنید ، اتوبوس ها و قطارهای بین شهری بهترین راه نیستند ، اما یک جایگزین بسیار محبوب در اسلوونی استفاده از اتومبیل است. ما یک صفحه وب مشترک داریم که در آن مردم سفرهای خود را از شهری به شهر دیگر اعلام می کنند و شما می توانید برای پول اندک به آنها بپیوندید. گروه های کوچک دانشجویی در سخنرانی ها با دانشجویان خارجی سازگار میشوند. استادان همیشه وقت اضافی را برای شما اختصاص می دهند. همانطور که قبلاً گفته شد ، تحصیلات به زبان انگلیسی است و از آنجا که گروههای کوچکتری از دانشجویان خارجی وجود دارد ، دانشجویان وقت بیشتری را از اساتید و دستیاران می گیرند. تاریخ غنی اسلوونی هنرها را زنده می کند. بسیاری از دانشجویان دانشگاه های اسلوونی را برای مطالعه عمیق فرهنگ اروپا ، از جمله زبان شناسی ، تاریخ و علوم انسانی انتخاب می کنند. حتی دانشگاه لیوبلیانا گالری هنری خود را اداره می کند. تنوع فرهنگی اسلوونی آن را به مکانی استثنایی برای مطالعه روابط بین الملل ، سیاست خارجی و هنرهای زبانی تبدیل کرده اما علم و فناوری در دانشگاهیان اسلوونی نیز جایگاه قدرتمندی دارد ، جایی که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی تشویق می شوند.

 

حقایقی درباره ی این کشور

جمهوری اسلوونی یک کشور ملی در دریای آدریاتیک است و از غرب با ایتالیا ، از شمال با اتریش ، از جنوب و جنوب شرقی با کرواسی و از شمال شرقی با مجارستان همسایه است. مساحت آن 20273 کیلومتر مربع (7827 مترمربع) است و 2.05 میلیون نفر جمعیت دارد. این جمهوری پارلمانی و عضو اتحادیه اروپا و ناتو است. پایتخت و بزرگترین شهر آن لیوبلیانا است.

 

 • جغرافیا

اسلوونی منطقه ای به وسعت ایالت ماساچوست را اشغال کرده است. این کشور عمدتاً یک جمهوری کوهستانی است و تقریبا نیمی از زمین آن جنگلی است و دشت های تپه ای آن در مناطق مرکزی و شرقی گسترش یافته است. کوه تریگلاو ، بلندترین قله ، به 9393 فوت (2864 متر) است.

 

 • اقلیم

آب و هوای مدیترانه ای در ساحل ، آب و هوای قاره ای با تابستانهای معتدل تا گرم و زمستان های سرد در فلات و دره های شرق.

 

 • اقتصاد

EU27اسلوونی امروز یک کشور توسعه یافته است که از رفاه و ثبات و همچنین تولید ناخالص داخلی سرانه با 88 درصد میانگین  ​​برخوردار است. این اولین عضو جدید اتحادیه اروپا بود که یورو را به عنوان ارز در ژانویه 2007 تصویب کرد و عضو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه از سال 2010 شد. اسلوونی دارای نیروی کار بسیار تحصیل کرده ، زیرساخت های کاملاً پیشرفته است و در چهار راه اصلی حمل و نقل واقع شده است. از سوی دیگر ، سطح سرمایه گذاری مستقیم خارجی از پایین ترین سطح برخوردار است و اقتصاد اسلوونی به شدت از اروپا آسیب دیده است ، اقتصادی که از اواخر 2000 آغاز شد. تقریباً دو سوم جمعیت شاغل در خدمات مشغول به کار هستند.

 

 • دین

بیش از نیمی از جمعیت کاتولیک روم هستند ، اگرچه تقریباً 38 گروه مذهبی یا فرقه رسمی در اسلوونی ثبت شده اند. دفتر جوامع دینی لیستی از جوامع مذهبی فعال را نگهداری می کند. تعداد زیادی از لوتریهای انجیلی ساکن نزدیک مرز مجارستان هستند. کسانی که خود را کاتولیک می نامند بسیار ناهمگن هستند و تعداد کمی از آنها به تمام احکام کلیسا عمل می کنند. در حقیقت ، اکثریت از لحاظ جنبه هایی کاملاً گزینشی هستند و عقاید مذهبی خود را با عقاید سکولار ترکیب می کنند. با وجود سکولاریسم بسیاری از مردم ، بسیاری از تعطیلات رسمی ماهیت مذهبی نیز دارند.

 

 • زبان

اسلوونی یا اسلوونیایی یک زبان هند و اروپایی است که از خانواده زبان های اسلاوی جنوبی است. تقریباً 2 میلیون نفر در سراسر جهان به این زبان صحبت میکنند ، طبیعتاً اکثریت آنها در اسلوونی زندگی می کنند. اسلوونی یکی از معدود زبانهایی است که عدد دستوری دوگانه را از پروت-هند و اروپایی حفظ کرده است. همچنین ، اسلوونی و اسلواکی دو زبان اسلاوی مدرن هستند که نام آنها برای آنها به معنای واقعی کلمه “اسلاوی” است. اسلوونی یکی از زبانهای رسمی اتحادیه اروپا است.

 

ویزا ، زبانها ، کار

 • زبان

زبان اسلوونیایی در طول تاریخ اسلوونی نقش ویژه ای داشته است. هنوز هم یکی از مبانی هویت ملی محسوب می شود. علیرغم تأثیرات گوناگون ، ویژگی های خاص زبانی خود را حفظ کرده است – از جمله برجسته ترین آن ها می توان به فرم دوگانه باستانی اشاره کرد. این عدد دستوری است که برای دو نفر یا چیزها در تمام قسمتهای گفتار خمیده استفاده می شود

 

مجوز کار

شهروندان اتحادیه اروپا از نظر استخدام و جستجوی کار طبق قوانین اروپا با کارگران خانگی یا جویندگان کاربرابر هستند.           ( نروژ، لیختن اشتاین، ایسلند ) برای اشتغال در اسلوونی به مجوز   EEAشهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا (قدیمی و جدید) و

کار نیاز ندارند. کارگران خارج از اتحادیه اروپا مطابق با قانون استخدام و کار بیگانگان و مقررات متعاقب آن استخدام می شوند. به طور معمول مجوز کار به درخواست کارفرمایان صادر می شود ، بنابراین شما باید ابتدا کارفرمایی را پیدا کنید که مایل است شما را استخدام کند. یک کارفرما فقط تحت شرایط خاصی اجازه کار را دریافت می کند. مهمترین شرط این است که هیچ کاندیدای مناسبی در خدمات استخدام اسلوونی ثبت نشده باشد و این اشتغال هیچ اختلالی در بازار کار اسلوونی ایجاد نکند. اطلاعات بیشتر در مورد انواع مجوزهای کار را می توان در وب سایت خدمات استخدامی اسلوونی یافت ، جایی که همه فرم ها یا برنامه های کاربردی برای انواع خاصی از مجوزهای کار در دسترس است. وب سایت همچنین کلیه اسناد پشتیبان را برای همراهی با برنامه لیست می کند. اما  متأسفانه ، تمام اطلاعات فقط مربوط در اسلوونی است.

 

 

 

 

 

 

سیستم آموزش عالی

 

 • تحصیل در اسلوونی

 

از تحصیلات ابتدایی تا متوسطه و نقش موسسات آموزش ملی جمهوری اسلوونی در تنظیم برنامه های آموزشی ، تحویل و توسعه. سیستم مدارس اسلوونی  در سالهای اخیر با تغییراتی روبرو شده است ، هدف این است که هرچه بیشتر مردم حق  تحصیل خود را بیشتر از گذشته بهبود بخشند ، بنابراین به یک سطح تحصیلات بالاتر دست پیدا می کنند. سیستم آموزش و پرورش در اسلوونی تقریباً از بودجه دولت تأمین می شود. سهم کمی از بودجه نیز از بودجه های شهرداری تأمین می شود. مشخصات آموزشی جمعیت اسلوونی در حال بهبود است. بهترین افراد تحصیل کرده کسانی هستند که در زمینه آموزش و مدیریت دولتی شاغل هستند ، در حالی که بیکاران هنوز تحصیلات کمتری نسبت به افراد شاغل دارند. بیش از 17 درصد افراد 25 تا 64 ساله در سال 2005 به نوعی آموزش دیده اند. 98 درصد ترک شدگان مدارس ابتدایی تصمیم به ادامه تحصیل می گیرند و 84 درصد ترک کنندگان دوره متوسطه به تحصیلات عالی ادامه می دهند. تعداد دانشجویان از سال 1991 بیش از دو برابر شده است. سهم دانشجویان آموزش عالی در هر هزار نفر از 19.1٪ در 1991 به 41.1٪ در 2005 رسیده است. موسسات آموزش عالی خصوصی (منفرد) می تواند به عنوان دانشگاه یا دانشکده های منفرد ،آکادمی ها هنرو کالج های حرفه ای تاسیس شوند. اشخاص حقیقی یا حقوقی اسلوونی یا خارجی می توانند موسسات آموزش عالی ایجاد کنند.

 

 

 • آموزش ابتدایی

 

در اسلوونی ، تحصیلات ابتدایی و متوسطه دوره ای مداوم است که به مدت 8 سال ادامه دارد. برای 4 سال اول ، کودکان در یک کلاس با یک معلم  باقی می مانند. در سال 5 آنها شروع به تعویض کلاس ها می کنند ، به عنوان برنامه اصلی زبان مادری ، ریاضیات ، یک زبان خارجی ، آموزش های بدنی و هنرها ، شامل 2 تخصص در 1 رشته فیزیک ، جغرافیا ، شیمی ، تاریخ ، خانه داری زیست شناسی و صنایع دستی را آموزش میبینند. این چرخه آموزش اجباری را کامل می کند.

 

 

 • آموزش متوسطه

در سطح دبیرستان 3 امکان پیگیری وجود دارد. آموزش حرفه ای 2.5 سال طول می کشد که مستقیماً به بازار کار منتهی می شود. برنامه های آموزش فنی در مضامین مختلف 4 سال ادامه دارد ، همچنین دوره های آموزش عمومی که منجر به لیسانس بین المللی و شاید دانشگاه نیز بشوند.

 

 • آموزش حرفه ای

عضویت در اتحادیه اروپا و افزایش جهانی شدن چالشی جدیدی است که ساختارهای آموزش آموزش حرفه ای اسلوونی باید با آن روبرو شوند. استراتژی های اصلی شامل بهبود کیفیت مربیان ، نقش شرکای اجتماعی و سیستم های کنترل کیفیت و هدایت هستند.

 

 • آموزش دانشگاهی

آموزش فنی پس از متوسطه در کالج های حرفه ای بالاتر انجام می شود ، جایی که برنامه های 2 ساله با پایان نامه دیپلم و دفاع از آن به اوج می رسند. دانشگاه های مختلفی نیز وجود دارد که قدیمی ترین آنها ، دانشگاه لیوبلیانا در سال 1919 تاسیس شد و اکنون دارای بیش از 65000 دانش آموز است.

این دانشگاه اکنون دارای 23 دانشکده و 3 آکادمی است که در مناطق شهری توزیع شده اند و به عنوان ستونی از ثبات علمی شناخته می شود که با موفقیت از آشفتگی های نظامی و سیاسی قرن بیستم جان سالم به در برده است.

 

 

 

 

 

  آزمون مورد نیاز

 

 • تحصیلات کارشناسی (دوره اول)

 

اگر تحصیلات متوسطه را با موفقیت در یکی از کشورهای امضاکننده کنوانسیون لیسبون گذرانده اید ، گواهینامه معتبر ترک تحصیل را در اختیار دارید و واجد شرایط تحصیلات عالی در کشور خود هستید ، همچنین می توانید برای تحصیلات عالی در اسلوونی واجد شرایط شوید. با این حال ، از شما خواسته می شود سطح دانش خود را از زبان اسلوونیایی و / یا انگلیسی ثابت کنید. در برخی موارد ، از شما خواسته می شود دوره های تکمیلی را نیز بگذرانید.

 

 • تحصیلات کارشناسی ارشد (دوره دوم)

 

 

 

 

مطالعات دکترا (دوره سوم)

 

درصورتی که برای تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه اسلوونی اقدام می کنید ، باید مدرک دیپلم یا برنامه کارشناسی ارشد مربوطه را داشته باشید.

زبان مورد نیازبرای تحصیل در دانشگاه های اسلوونی

 

اسلوونیایی

اسلوونیایی زبان اصلی آموزش در موسسات آموزش عالی در اسلوونی است. بنابراین ، اگر متقاضی دوره های کارشناسی هستید ، از شما خواسته می شود سطح تسلط خود به زبان اسلوونی را  ثابت کنید. برای برخی از برنامه های تحصیلی ، مانند برنامه های مربوط به آموزش یا زبان ها و ارتباطات ، شما باید سطح دانش خود را از زبان اسلوونیایی در سال اول تحصیل ثابت کنید. برای بقیه دوره ها ، می توانید سطح تسلط خود را به زبان اسلوونیایی در سال دوم تحصیل ثابت کنید. به طور کلی انتظار می رود که    در گذرنامه ربان اروپایی است. اگرمتقاضی تحصیلات تکمیلی هستید  B2  سطح تسلط به زبان اسلوونیایی را داشته باشید که حداقل

لازم نیست دانش زبان اسلوونی داشته باشید. با این حال، شما باید اثبات کنید که حداقل از یک زبان جهانی آگاهی دارید.

 

انگلیسی

اگر برنامه یا دوره تحصیلی شما به زبان انگلیسی تدریس شود ، لازم است سطح تسلط خود به زبان انگلیسی را با ارائه نتایج دریافت شده در دوره های انگلیسی اثبات کنید. لطفاً ، همیشه با دانشگاه خود بررسی کنید که آیا تحصیلات انگلیسی شما برای تأمین این شرط کافی است یا خیر.

 

برای برخی از برنامه های تحصیلی ، مانند برنامه های مرتبط با هنر ، از شما خواسته می شود که یک آزمون استعداد هنری یا ظرفیت روانی را پشت سر بگذارید. بنابراین ، ما به شما توصیه می کنیم با موسسه آموزش عالی مورد علاقه خود تماس بگیرید تا بدانید آیا باید یک پذیرش خاص را قبول کنید تا برای برنامه تحصیلی مورد نظر خود واجد شرایط شوید.

 

حداقل معدل کل برای دسترسی به تحصیلات دوره کارشناسی (چرخه اول) در اسلوونی

برخی از برنامه های تحصیلی ممکن است بسیار رقابتی بوده و مکان های مطالعه محدودی داشته باشند. بنابراین ، متقاضیان براساس نمرات خود از دبیرستان و سایر امتحانات ورودی دانشگاه که در کشور خود می گیرند ، رتبه بندی می شوند. بنابراین ، ممکن است لازم باشد که حداقل نمره یا معدل کل را کسب کنید تا بتوانید واجد شرایط درخواست تحصیل در مقاطع بالاتر در اسلوونی باشید. شما می توانید از نمودار مقایسه نمرات اروپا برای یادگیری نحوه کسب نمره در اروپا استفاده کنید.

 

محل اقامت

هتل ها بهترین محل اقامت در اسلوونی را ارائه می دهند. شما می توانید بین همه هتل ها از جمله هتل های پنج ستاره یکی را انتخاب کنید. قیمت به رتبه بندی و دامنه خدمات ارائه شده توسط هتل بستگی دارد ، اما در اسلوونی همیشه مواردی متناسب با شما وجود دارد. بسیاری از هتل ها دارای امکانات کنفرانس هستند و هم اکنون گردشگری کنفرانسی رونق گرفته است. در امتداد بزرگراه ها و جاده های شلوغتر متل وجود دارد. هتل های اسلوونی مدرن و از تمیز هستند و سطح آسایش ، امکانات و خدمات متنوعی با رتبه بین المللی آنها از یک تا پنج ستاره ارائه می دهند. رتبه بندی سه و چهار ستاره رایج ترین است ، اما بیش از ده هتل پنج ستاره وجود دارد. در سالهای اخیر هتلهای چهار و پنج ستاره توانسته اند جایگاه “برتر” را کسب کنند.

 

 • در نظر گرفتن قیمت

تمام هتل ها و متل های اسلوونی برای اطمینان از حداکثر مقایسه بین المللی مجبور شدند در سال 2009 روند جدید رتبه بندی را طی کنند. هتل های دارای یک تا سه ستاره خود را مطابق با قوانین سختگیرانه ارزیابی می کنند ، در حالی که هتل ها و متل های دارای رتبه بالاتر توسط بازرسان واجد شرایط ارزیابی می شوند.

 

 • هتل ها

در سال های اخیر مجموعه ای از هتل ها مورد بازسازی گسترده ای قرار گرفته اند و تعدادی نیز خود را به مدرن ترین امکانات کنفرانس و اتاق های سمینار مجهز کرده اند. در سال 2008 ، زمانی که اسلوونی ریاست اتحادیه اروپا را بر عهده داشت ، یک  افتتاح شد.                                                              Brado pri Kranju مرکز همایش بزرگ با سالن های متعدد در

این مرکز بخشی از امکانات پروتکل ایالتی است اما برای عموم آزاد است. می توانید در هتل مجاور در دامنه کوه های آلپ زیبا اقامت داشته باشید. در امتداد جاده های شلوغتر متل هایی وجود دارد که مسافران می توانند در آن اقامت کنند. تمام هتل ها و متل های اسلوونی برای اطمینان از حداکثر مقایسه بین المللی مجبور شدند در سال 2009 روند جدید رتبه بندی را طی کنند. هتل های دارای یک تا سه ستاره خود را مطابق با قوانین سختگیرانه ارزیابی می کنند ، در حالی که هتل ها و متل های دارای رتبه بالاتر توسط بازرسان واجد شرایط ارزیابی می شوند.

 

 • خانه برای تعطیلات

همیشه لحظات مهمان نوازی دلپذیری وجود دارد که باید به اکتشاف شما در اسلوونی اضافه شود. برای این احساس باید به  دنبال صاحبخانه های دوستانه برای اتاق های خصوصی ، آپارتمان ها و خانه های تعطیلات در سراسر کشور باشید. در مسافرخانه ها و پانسیون ها مانند دوستان قدیمی از شما پذیرایی می شود. اقامت در اتاق ها و مسافرخانه های خصوصی فرصت خوبی برای شناخت آداب و رسوم ، جاذبه ها و غذاهای محلی است. . طیف گسترده ای از اتاق ها و آپارتمان های خصوصی در اسلوونی وجود دارد. اکثریت در دو یا سه ستاره درجه بندی می شوند و قیمت های نسبتاً مناسبی را ارائه می دهند. قیمت هر نفر از شبی 15 تا 50 یورو است. در برخی مناطق ، مقامات محلی برای شبهای مجرد هزینه اضافی تعیین کردند. صرف نظر از ارزان بودن اتاق های خصوصی نسبت به هتل ها ، قیمت گذاری آپارتمان به ویژه برای خانواده ها یا گروه های حداقل چهار نفره مناسب است. اجاره اتاق های خصوصی یک فعالیت منظم در اسلوونی است ، که برای تأمین بودجه دولت محلی استفاده می شود ، زیرا قیمت اتاق شامل مالیات توریست است که توسط شهرداری مورد نظر تعیین می شود. بنابراین صاحبخانه های خصوصی باید رسیدگی به محل اقامت خود را برای شما صادر کنند.

 

هزینه زندگی

از هزینه زندگی در اسلوونی فقط باید به عنوان راهنما استفاده کرد (قیمت ها ماهانه است). اقامت 150 € -250 € (محل اقامت خصوصی) 80 € – 160 € (خوابگاه) ماده مورد مطالعه اکثراً کپی (0/05 € / کپی) مواد غذایی 100 € (وعده های غذایی یارانه ی: متوسط ​​3 € / وعده غذایی) حمل و نقل شهری 20 € / ماه (کارت اتوبوس ) . . از 250 – 500 € در ماه. هزینه زندگی یک دانشجوی خارجی در اسلوونی می تواند کمتر از کشور مبدا وی باشد و به گزینه هایی که انتخاب می کند بستگی دارد.

 

 • هزینه اقامت در اسلوونی

محل اقامت حدود 100-150 یورو در ماه در خوابگاههای ارائه شده توسط دانشگاهها است ، اما برای آپارتمانهای اجاره ای خصوصی می تواند حدود 200-300 یورو در ماه باشد. هزینه وعده های غذایی در تسهیلات دانشگاه ها حدود 3-5 یورو در هر وعده غذایی است ، به این معنی که 100-150 یورو در ماه است. کارت حمل و نقل عمومی شهری حدود 20 یورو در ماه است. کمک هزینه معاش  اراسموس اسلوونی ماهیانه حدود 500 یورو است که برای تأمین موفقیت آمیز هزینه های زندگی کافی است. کتاب ها و مطالب تحصیل قیمت ها و تخفیف های ویژه ارائه می شوند.

 • هزینه حمل و نقل

سفرهای شهری معمولاً توسط اتوبوس ، تراموا و مترو انجام می شود. دوچرخه گزینه های خوبی برای دانش آموزان ، کاهش هزینه های و افزایش سرعت در ساعات ترافیکی ابری است. سفرهای درون شهری با قطار یا اتومبیل از شبکه های خوبی برخوردار است که به تمام نقاط کشور می رسد. هزینه ها برای همه گروه ها مقرون به صرفه است. رانندگی با ماشین نیازمند مجوز رانندگی معتبر اروپا یا بین المللی  است.

 

بهداشت و پزشکی

 • سیستم بهداشت و درمان در اسلوونی

 

مراقبت های بهداشتی در اسلوونی یک خدمات عمومی است که از طریق شبکه خدمات بهداشت عمومی ارائه می شود. این شبکه همچنین به طور مساوی ، موسسات ، پزشکان خصوصی و سایر ارائه دهندگان خدمات خصوصی بر اساس امتیازات را شامل می شود. با بودجه عمومی نسبتاً محدود موجود برای این منظور ، سطح مراقبت های بهداشتی در اسلوونی کاملاً با سطح مراقبت های بهداشتی در کشورهای پیشرفته اروپا قابل مقایسه است. در اسلوونی سیستم بیمه درمانی به بیمه درمانی اجباری ، بیمه درمانی داوطلبانه برای پوشش اضافی و بیمه خدمات تقسیم می شود که جزء تشکیل دهنده ی بیمه اجباری نیستند. خدمات مراقبت های بهداشتی اولیه به صورت محلی سازمان یافته اند ، به گونه ای که بدون تبعیض برای همه افراد به یک اندازه در دسترس است. از همه باید بدانند که خدمات فوریتهای پزشکی  فوراً در دسترس هستند. بیمه درمانی اجباری برای کلیه شهروندان با اقامت دائم در اسلوونی اجباری است ، بیمه اجباری پوشش تمام هزینه های ناشی از درمان را تضمین نمی کند. پوشش كامل هزينه ها فقط براي كودكان ، دانش آموزان مدارس و بيماري ها و شرايط خاص ارائه مي شود. برای ارائه بیمه درمانی داوطلبانه ؛ در سال 1999 یک سازمان بیمه درمانی جدید تاسیس شد. این سازمان متعلق به اعضای آن است – افراد بیمه شده – و طبق اصول متقابل و وضعیت غیر انتفاعی عمل می کند. بیمه درمانی داوطلبانه می تواند توسط سایر شرکت های بیمه ارائه شود ، مشروط بر اینکه به صورت بیمه طولانی مدت سازمان یافته باشد ، و آنها همه را بیمه کنند ، صرف نظر از وضعیت سلامتی آنها ، و اینکه شرکت بیمه هیچ تفاوتی بین بیمه شدگان قائل نیست.

 • هزینه های درمان

پیشنهادات فریبنده قیمت ارزان تر ، پروازهای کوتاهتر و فناوری پیشرفته پارامترهایی هستند که علاقه به گردشگری پزشکی در  حرف اول را میزند.   DMC سراسر جهان را افزایش می دهند. در پزشکی گردشگری

قیمت خدمات پزشکی ، درمان های زیبایی و برنامه های تقویت اعصاب به ویژگی فردی و تمایل به انجام فعالیت های همراه در اسلوونی بستگی دارد. به همین دلیل ، هر تحقیق را با توجه به حریم خصوصی هر فرد به صورت جداگانه در نظر می گیریم. اگر می خواهید اطلاعات بیشتر ، قیمت یا هزینه مشخصی برای درمان ها داشته باشید ، فرم تحقیق ما را تکمیل کنید. ما درخواست شما را به ارائه دهندگان منتخب خدمات بهداشتی در اسلوونی ارسال می کنیم.

 

 • عوامل طبیعی درمانی

 

تأکید بر سبک زندگی سالم در آبگرم طبیعی اسلوونی مبتنی بر سنت چندین ساله درمان های حرارتی و تجربه در زمینه های بالنولوژی ، اقلیم شناسی و تالاسوتراپی است. رویکرد جامع آنها در درمان میهمانان چندین روش فراموش شده طولانی مدت را احیا می کند و به تجربیات طب سنتی از کشورهای دور احترام می گذارد. کاوش های دوره امپراتوری روم بیانگر فرهنگ غنی و متنوع حمام های حرارتی اسلوونی است ، اسنادی از اوایل سال 1147 استفاده از چشمه های آب گرم را توصیف می کند و تحقیقات نشان داده اند که کیفیت درمانی آبهای معدنی ما بیش از چهار قرن است که مورد توجه قرار گرفته است. مراکز گردشگری آبگرم طبیعی مدرن به یکی از برجسته ترین عناصر پیشنهاد گردشگری اسلوونی تبدیل شده اند.

 

 

هزینه های تحصیل

دانشجویان تمام وقت اتحادیه اروپا و همچنین دانشجویان خارج از اروپا که کشورهایشان توافق متقابل با اسلوونی دارند ، از پرداخت شهریه در موسسات آموزش عالی دولتی در اسلوونی معاف هستند. با این حال ، شما باید هزینه ثبت نام اندک اما اجباری را که سالانه  تقریباً 30 یورو است را بپردازید. دانشجویان پاره وقت و همچنین دانشجویان در موسسات آموزش عالی خصوصی باید شهریه بپردازند. به طور کلی ، هزینه های تحصیل از 1500 یورو تا بیش از 10000 یورو در سال متفاوت است که بسته به برنامه تحصیل دارد.

همه شهروندان خارجی برای تحصیل در مقطع کارشناسی نیمه وقت باید  شهریه بپردازند. هزینه تحصیل در دوره نیمه وقت ممکن است به صورت اقساطی پرداخت شود. دانشکده ها هزینه تحصیل پایه دانشجویی را برای تحصیل نیمه وقت برای دانشجویان پرداخت نمی کنند. شهریه تحصیلات تخصصی و کارشناسی ارشد

 • حداکثر 2250 دلار معادل تولار برای یک سال در برنامه های مطالعات علوم اجتماعی.
 • حداکثر 3000 دلار معادل تولار برای یک سال در برنامه های مطالعه علوم طبیعی ، فنی و هنری.

 

شهریه تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی نیز با توافق با دانشکده می تواند به صورت اقساطی نیز پرداخت شود. دانشکده ها برای دانشجویان خارجی بیمه درمانی پایه را از شهریه تحصیل پاره وقت پرداخت نمی کنند.

 • حداکثر 2250 دلار معادل تورار برای یک سال در برنامه های مطالعات علوم اجتماعی ، پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد ، یا حداکثر 4500 دلار معادل دلار برای تحصیلات کامل دکترا:
 • حداکثر 3000 دلار معادل تولار برای یک سال در برنامه های تحصیل در علوم طبیعی ، فنی و هنری پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد ، یا حداکثر 6000 دلار معادل دلار برای تحصیلات کامل دکترا

برای اتباع کشورهای اتحادیه اروپا و دانشجویان کشورهایی که اسلوونی با آنها توافق نامه مربوطه انجام داده است ، شهریه تحصیلات تکمیلی همان شهریه های شهروندان اسلوونی است. یک بار دیگر ، از این شهریه ، دانشکده هزینه بیمه اولیه درمانی را پرداخت نمی کند. با توافق با دانشکده یا آکادمی ، دانشجویان می توانند شهریه را به صورت اقساط پرداخت کنند.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.